|
کدخبر: 149934

چند معامله مشکوک در بورس امروز

در روز رشد ۱۲۴۰ واحدی شاخص، یک پتروشیمی، سهم ورشکسته، دو شرکت سرمایه‌گذاری به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس چند معامله مشکوک در بورس امروز

در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با فشار فروش در عمده نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد اما در نهایت با تقویت تقاضا، نماگر بازار با رشد ۱۲۴۰ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۲۳۵ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۰.۴ و ۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا و ایران خودرو با داد و ستد بیش از ۱.۱ و یک میلیارد سهم و بانک صادرات، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو به همراه بانک پارسیان با تقاضای ۵۹۵، ۵۵۲ و ۳۰۷ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۸ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت شکر شاهرود حاضر در بازار دوم بورس با افت اندک قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۹۴.۳ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های نفت ایرانول، حمل‌ونقل توکا، لنت ترمز، سیمان کارون، گاز لوله (شرکت ورشکسته حاضر در تابلو قرمز بازار پایه)، کشت و دامداری فکا، داروسازی زاگرس فارمد پارس، سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان، لیزینگ رازی، آبسال، کف، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران اردبیل، تولی پرس و پتروشیمی امیرکبیر مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور پتروشیمی امیرکبیر، سهم ورشکسته، دو شرکت سرمایه‌گذاری به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر