|
کدخبر: 149623

اخلال گران بورس معرفی می‌ شوند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تحقیق و تفحص مجلس از بازار سرمایه در حال انجام است گفت: یکسری از عوامل باعث اخلال در بازار سرمایه شده‌اند و ما باید آنها را شناسایی و به قوه قضاییه معرفی کنیم.

محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ و صیانت از سرمایه‌های مردم از وظایف مجلس است، گفت: در همین راستا تقریبا سه ماه قبل درخواست تحقیق و تفحص از سازمان بورس را در راستای حفظ و حراست و صیانت از سرمایه‌های مردم و اینکه نگرانی هایی در مردم وجود داشت که چرا این اتفاقات در بازار سرمایه افتاده توسط ۴۰، ۵۰ نفر از همکارانمان در مجلس شورای اسلامی دنبال شد و در کمیته اقتصادی هم این تحقیق و تفحص تصویب شد.

وی یکی از دلایل ریزش بورس را اظهار نظر برخی مسئولان مطرح کرد و توضیح داد: جلسات هفتگی را با عوامل بازار سرمایه و فعالان بازار سرمایه در مجلس و در کمیسیون اقتصادی برگزار می‌کنیم. نتیجه این گفت‌وگو‌ها این شد که امروز بیش از هر چیزی بازار سرمایه ما نیاز به آرامش دارد. اتفاقی که در بازار ما افتاده نشات گرفته از اظهار نظرهای ضد و نقیض مسئولان غیر مسئولی است که در بازارسرمایه مطرح شده و یا هرکسی که اصلا هیچ ارتباطی با بازار سرمایه ندارد می‌آید اظهار نظری می‌کند و باعث ریزش شاخص می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: ما به خاطر اینکه از این اتفاق در بازار سرمایه جلوگیری کنیم و جلوی این ریزش‌ها را بگیریم این موضوع را رسانه‌ای نکردیم اما کار تحقیق و تفحص دارد دنبال می‌شود و نه اینکه انجام نشده است.

وی در مورد طولانی شدن این فرآیند اظهار کرد: دستور جلسات بسیار مهمی در مجلس داشته‌ایم و حول و حوش ۲۰۰ و اندی صورت جلسه داریم که اولویت دار هستند و در ارائه دستور صحن هستند و این هم در نوبت است.

علیزاده اظهار کرد: نتیجه این تحقیق و تفحص در نهایت این می‌شود که یکسری از عوامل اینجا باعث اخلال در بازار سرمایه شده‌اند و ما باید آنها را شناسایی و به قوه قضاییه معرفی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه عوامل و متخلفان ریزش بازار بورس حتی در صورت برکناری هم باید پاسخگو باشند، گفت: تحقیق و تفحص در حال انجام است. اما موضوعی که شاید کمتر کسی از آن باخبر باشد اعمال ماده ۲۳۴ است. در آیین نامه داخلی مجلس، ماده ۲۳۴ این اجازه را داده است که تمام کسانی که نقض قانون کردند و یا عدم رعایت شئونات قانونی و یا ترک فعل کردند را شناسایی و به قوه قضاییه معرفی کنیم. این اتفاق هم افتاده است و ما این ماده را هم داریم دنبال می‌کنیم.

 

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    ما از این قول و قرارها زیاد شنیدیم ولی در عمل ندیدیم.پَ کی دیگه میخوان به مردم معرفی و محاکمه و مجازات بشن؟؟ وقتی که بو رس صفر شد!!!!!

  • ناشناس ارسالی در

    اگر راست می گویید از امروز به کلیه رسانه ها چه خصوصی چه دولتی ابلاغ کنید در خصوص بورس فقط مسائل مثبت را دنبال کنند و از مسائل منفی که به ترس سهامدار تبدیل می شو د اکیدا خود داری کنند و متخلفین به محاکم سریع معرفی شوند و از کسانی که در طول رو ز نوسان می گیرند مالیات بیشتر در نظر بگی رید و کسانی که در روزهای سبز سهامداری می کنند جایزه در نظر بگیرید

  • ناشناس ارسالی در

    چگونه است حقوقی شرکتها به عمد سهام را کا هش قیمت می دهند و در کف از مردم جمع آوری می کنند اما محصول همان شرکت در بازار تر مز بریده و نجومی افزایش قیمت پیدا می کند پیشنهاد می کنم به مجلس محترم برای تنظیم بازار ملاک قیمت سهام را قیمت محصولات در بازار و بالعکس در نظر بگیرند به عبارتی شاخص قیمت محصولات بر مبنای عرضه و تقاظای بورس باشد البته با نظارت دقیق برای جلوگ یری از خارج شدن تعادل قیمت

ارسال نظر