|
کدخبر: 147184

هشدار درباره دخالت در بورس!

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که هر نوع دخالت غیرمرتبط در بازار سرمایه مغایر با قانون و غیرقابل قبول است، گفت: توسعه زیرساخت‌ها و تثبیت و تنظیم‌بخشی به این بازار در هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌‌گیرد.

بورس هشدار درباره دخالت در بورس!

محمدرضا پورابراهیمی در دیداری که دیروز (دوشنبه) به همراه دیگر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از بورس اوراق بهادار تهران انجام شد، گفت: اندیشکده و پژوهشکده تخصصی بورس، به عنوان مغز متفکر این بازار می‌تواند با تولید محتوای فکری، خلاهای موجود در این بخش را جبران کند، شبیه به نقشی که مرکز پژوهش‌های مجلس یا پژوهشکده مالی و بانکی هم ایفا می‌کنند.

بازار سرمایه در اولویت برنامه‌های مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حمایت از بازار سرمایه همواره در اولویت برنامه‌های مجلس بوده است، گفت: تصویب طرح افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی و فرابورسی از طریق صرف سهام و مقابله با قیمت‌گذاری دستوری اخیر در موضوع فولاد از جمله این اقدامات بوده است.

دخالت در بورس ممنوع!

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین هر نوع دخالت غیرمرتبط در تصمیم‌گیری‌های ناظران بازار سرمایه را مغایر با قانون و غیرقابل قبول دانست و با بیان این که بازار سرمایه همچنان پربازده‌ترین بازار در مقایسه با بازارهای موازی است، افزود: بازار سرمایه شتابان در حال حرکت است؛ بنابراین متناسب با آن باید تغییراتی در راستای تقویت مقررات نظارتی و توسعه زیرساخت‌ها و همچنین ارتقای همکاری سایر دستگاه‌ها با این نهاد ایجاد شود.

وی اظهارکرد: هم اکنون ظرفیت خوبی در کمیسیون اقتصادی مجلس برای توسعه زیرساخت‌های بازار سرمایه ایجاد شده است.

تثبیت بورس و تنظیم بخشی بورس در دستور کار مجلس

پورابراهیمی افزود: در این جلسه که با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و مدیران عامل ارکان و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد، مقرر شد تا آخر هفته جاری کلیه پیشنهادهایی که متولیان بازار سرمایه در خصوص توسعه زیرساخت‌ها و تثبیت و تنظیم بخشی به این بازار ارائه دهند، به کمیسیون اقتصادی ارسال شود تا در هفته آینده در دستور کار هفته آینده مجلس قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه گزارش کمیسیون اقتصادی در قالب ماده ۴۵ (قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) نیز در رابطه با بازار سرمایه حدود دو ماه قبل مطرح شده است، اظهارکرد: این گزارش به محض ورود به صحن با فوریت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 پورابراهیمی در پایان بر ضرورت ایجاد آرایش کاملا حرفه‌ای نهاد ناظر بازار سرمایه در مدیریت فضایی مجازی و خنثی‌سازی برخی شیطنت‌ها و شایعات رسانه‌ای که از سوی کانال‌های غیر رسمی انجام و منافع سهامداران را هدف می‌گیرد، تاکید کرد.

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  نماینده محترم برادرم چرا من باید سرمایه عمر خودم را در بورس با تشویق وهدایت مسئو لین وارد کنم باید 50 درصد ضرر بدهم وقتی شرکتی که آنهمه ضرره است چرا بورس به آن ا جازه فعالیت میدهد حداقل پول خودمون را بر گردانید
  مغبون شده ام قانونی

 • ناشناس ارسالی در

  یک مشت بی شرف دزد بی ناموس شدید مسوول داروندار ما را به باد فنا دادید هنوز هم زرزر میکنید، ای کاش یک بمب میومد توسر همه ما وشما خلاص می‌شدیم از این اوضاع ومملکت که به فنا دادید.

 • ناشناس ارسالی در

  گنده تر از تو سر مردم کلاه گذاشتن تو این وسط چی میگی؟

 • ناشناس ارسالی در

  همه این بدبختیها ریس جمهور دروغگو است که همه را تشویق کرد واردبورس شوید ،بعد ازو اردشدن مردم شروع به دوزدیدن سرمایه مردم کرد،این مردم خدارادارد.

 • ناشناس ارسالی در

  مافیا و دلالها اینقدر خون مردم مکیدن که به حرف گنده تر از توهم گوش نمیدن

 • صدرا ارسالی در

  نابود بشین که تمام سرمایه چند ساله ام رو تو یکماه ازم گرفتید ،خدا نسل تون و عقید ه تون رو نابود کنه ،امیدوارم به خاک سیاه بنشینید ،شما ایرانی نیستید،خائن به مردم و کشور هستید ،شما یه مشت مسوول دزد هستی د که باعث از بین رفتن اعتقاد مردم و تباه ی آنها شدید،امیدوارم هرچقدر پول از تو بو رس از مردم بردید خرج دارو و درمان و خوار ی شما بشه

ارسال نظر