|
کدخبر: 146753

۴ هزار سهامدار خارجی در بورس ایران

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در حال حاضر چهار هزار نفر از فعالان بازار سرمایه ایران را اشخاص حقیقی و حقوقی اتباع خارجی تشکیل می‌دهند.

بورس ۴ هزار سهامدار خارجی در بورس ایران

فریبا اخوان در رابطه با میزان مشارکت  اتباع خارجی در بورس ایران اظهار کرد: سهامداران در بازار سرمایه به دو دسته‌ حقیقی و حقوقی تقسیم می شوند که روند خاص خود را برای دریافت کد بورسی دارند، شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدامات لازم برای دریافت کد بورسی به روش غیر حضوری و از طریق سامانه سجام انجام داده است.

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: مرکز تماس در شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال طراحی است تا سهامداران خارجی بتوانند مشکلات خود را با سر شماره ۶۴۶۱ در میان بگذارند تا به آنها رسیدگی شود. اگر اتباع خارجی بخواهند در بورس ایران مشارکت داشته باشند برای دریافت کد بورسی باید به سامانه سجام که به زبان انگلیسی هم طراحی شده است، مراجعه کنند.

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت:در حال حاضر چهار هزار نفر از فعالان بازار سرمایه ایران را اشخاص حقیقی و حقوقی اتباع خارجی تشکیل می دهند که از این میزان هزار نفر حقیقی و سه هزار نفر حقوقی هستند.

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    مطمئن هستم همین ۴۰۰۰ سهامدار و اتباع بیگ انه به اضافه نفوذی های داخلی با برنامه ر یزی منسجم و هماهنگ برای تخریب مسئولین ار شد نظام و حمایت مافیای قدرت اقتصادی در ق رمز پوش کردن بورس عمل می کنند. ضروری است وزارت محترم اطلاعات بصورت جدی به این خب ر ورود پیدا کند دست های آلوده شناسایی خو اهند شد.

ارسال نظر