|
کدخبر: 145225

انجام چند معامله مشکوک در بورس

در روز ریزش ۴۳ هزار و ۶۸۲ واحدی شاخص، یک بانک و پتروشیمی، سهم تازه وارد، شرکت ورشکسته به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس انجام چند معامله مشکوک در بورس

در جریان معاملات نخستین روز کاری این هفته، بازار سهام با موج سنگین فشار فروش در بیشتر نمادها آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با ریزش ۴۳ هزار و ۶۸۲ واحدی و از عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۳۵۴ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۸.۶ و ۱.۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو، سایپا، هلدینگ دارویی برکت، بانک پارسیان به همراه بین‌المللی توسعه ساختمان با داد و ستد بیش از ۷۵۴، ۶۸۲، ۲۵۱، ۲۴۴ و ۱۹۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۹ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت آینده سازان بهشت پارس حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۴.۴ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۴۳.۲ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های جام دارو، پتروشیمی اصفهان، بانک گردشگری، قند تربت جام، درخشان تهران، گز سکه، پارس سرام، بیمه تعاون، موتوژن، گاز لوله (شرکت ورشکسته حاضر در تابلو قرمز بازار پایه)، سرمایه‌گذاری کوثر بهمن (سهم تازه وارد)، دارویی البرز بالک، ایران دارو و سنگ آهن گهر زمین مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک گردشگری، یک پتروشیمی، سهم تازه وارد، شرکت ورشکسته به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس
  • رئوف ارسالی در

    مسئولان محترم نظام به این نکته توجه کنند که ریزش قبلی بورس را به ذاتش مربوط دونس تن و مشکل اجتماعی-سیاسی خاصی بروز نکرد ولی در حال حاضر عده زیادی از مردم و عموم ا از قشز ضعیف جامعه، با وعده 30درصد سود و تبلیغ فراوان 4ماه قبل مدبران حکومتی،اق دام به خرید واحدهای پالایشی به قیمت 10هز ارتومن کردند که متاسفانه امروز به قیمت ش وک آور 7500تومن رسید که این خلف وعده موج ب سوخت شدن سرمایه مردم و بدبینی و نارضای تی ملت شده پس بهتر است علاج واقعه قبل از وقوع حوادث ناگوار صورت پذیرد.

  • مردم ارسالی در

    عزیز همه معاملات بورس طی سال جاری مشکوک است.
    و دارای روند چپاولگری حاکمیت از جیب ملت بیچاره است.

ارسال نظر