|
کدخبر: 139860

درخواست بورسی وزیر اقتصاد از حسابداران

وزیر اقتصاد با اشاره به محدودیت‌های کرونا و تاکید بر تقویت سامانه‌های الکترونیکی حسابداری از حسابداران خواست به کاهش ریسک بورس کمک کنند.

بورس درخواست بورسی وزیر اقتصاد از حسابداران

فرهاد دژپسند در مراسم مجازی بزرگداشت روز حسابدار اعلام کرد: وزارت اقتصاد به عنوان بازوی مالی دولت چندسالی است از طریق خزانه داری کل این مراسم را با حضور نمایندگان جامعه حسابداری و حسابرسی برگزار می‌کند تا از این طریق بتواند ضمن قدردانی از زحمات این قشر به توسعه این حرفه که سرمنشأ خدمات ارزشمندی نظیر ارتقای شفافیت مالی و پاسخگویی به عنوان حقوق شهروندی است، بپردازد.

وی ادامه داد: هر چند امسال بیشتر فعالیت‌ها و رویداد‌های جمعی به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ تحت تاثیر قرار گرفته و محدود شده، برگزاری این مراسم نیز به‌صورت عمومی امکان‌پذیر نبوده و عملاً به شکلی محدود در قالب وبینار برگزار شده است.

این مقام مسئول افزود: قطعا شیوع این ویروس بر حرفه حسابداری اثرگذار بوده و محدودیت‌هایی را ایجاد کرده ولی توجه ویژه به فرصت‌های فعالان این حرفه در این ارتباط بسیار ضروری است. تقویت سیستم‌های الکترونیکی حسابداری، بهره گیری از حسابرسی الکترونیکی و هوشمند و ارائه اطلاعات مناسب به منظور کاهش عدم اطمینان در بازار سرمایه از جمله فرصت‌های پیش روی این حرفه است.

دژپسند گفت: بنابراین بسیار با اهمیت است که اعضای حرفه حسابداری و حسابرسی با جدیت و همکاری در راستای ارتقای اعتماد و شفافیت در سیستم گزارشگری مالی که زیربنای ثبات اقتصادی و توسعه بازار سرمایه است، تلاش کنند.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر