|
کدخبر: 128151

وابستگی بورس به سهام ایران خودرو

با شروع معاملات بازار سهام امروز عرضه از تقاضا بیشتر شده است و همین امر باعث شد تا شاخص کل و هم‌وزن بازار سهام روندی نزولی پیدا کنند.

در حالی که عرضه بر تقاضا در بازار سهام امروز پیشی گرفت اما پیش‌بینی می‌شد در ادامه روند معاملات روند بازار صعودی شود و طرف تقاضا جوابگوی عرضه بازار باشد که اینگونه نشد و روند نزولی اداممه پیدا کرد. دلیل روند نزولی بازار امروز چیست؟

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با دلایل افت شاخص امروز بیان کرد: چند اتفاق باعث ریزش بازار سرمایه شده و نخستین آن وابستگی شدید بازار سهام به سهام ایران خودرو است و نمادهای خودرویی به نوعی لیدر بازار سهام شدند و دومین اتفاق محدود مقاومتی یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد است که بازار سهام امروز با این محدود روبه‌رو شد و به نوعی این محدود نیازمند صعودی پرقدرت است.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با عدم رشد بازار با وجو رشد نرخ ارز گفت: با اینکه دیروز قیمت دلار رشد داشت و بازار سهام با وجود این رشد دلیلی برای عرضه امروز نداشت، اما دلیل اینکه روند بازار به افزایش قیمت دلار واکنش نشان نداد این است که بازار سهام به نوعی انتظار کاهش نرخ ارز را دارد زیرا در کارزار اتخاباتی امریکا نیز شانس بایدن بسیار بیشتر از ترامپ شده است.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر