|
کدخبر: 127442

دارا سوم وارد بورس می شود + جزییات

وزیر امور اقتصادی و دارایی از عرضه سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات در قالب دارا سوم خبر داد.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بحث عرضه سهام ستاره خلیج فارس بعنوان یکی از بنگاه‌های بزرگ مقیاس به بورس وجود دارد همچنین تصمیم داریم باقیمانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات را در قالب دارا سوم به بورس عرضه کنیم.

وی اضافه کرد: این موارد کمک می‌کنند که از یک سو سهام دار در بازار سرمایه با تنوع بیشتری مواجه شوند و از سوی دیگر این بازار عمر بیشتری پیدا کند.

دژپسند گفت: حمایت‌های دولت از بازار سرمایه و بورس، بنیادین است و در پی مدرن سازی بورس و همچنین افزایش عمق این بازار هستیم.

وزیر اقتصاد افزود: یکی از حلقه‌های محدود در بورس ایران این بود که بازارگردانی توسط بنگاه‌ها مورد توجه نبود، اما بر اساس مصوبه شورای عالی بورس مقرر شد همه بنگاه‌ها یا خودشان بازارگردانی کنند یا بازارگردان حرفه‌ای داشته باشند که این موضوع به ثبات در بازار بورس کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه موضوع فروش اختیاری اوراق تبعی در دستور کار قرار گرفته است گفت: فروش این اوراق در بورس باعث می‌شود که سهام دار بداند بنگاهش مثلا در ۶، ۹ ماه یا یکسال آینده ارزش سهام خود را با چه نرخی تنظیم می‌کند که این موضوع نیز به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است.

دژپسند ادامه داد: اقدامات صورت گرفته در بورس توسط دولت دو منظوره است به این ترتیب که هم برای سهامداران حاشیه امن ایجاد می‌کند و هم بنگاه‌هایی که سهام عرضه می‌کنند نسبت به سهام بنگاههایشان مسئولانه وارد عمل می‌شوند.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه نباید بازار بورس را صرفا بر اساس شاخص آن ارزیابی کرد، گفت: بازار بورس ابعادی مختلف دارد تحلیل گر‌های مالی در دوره‌ای ترجیح می‌دهند که سهامی را در اختیار داشته باشند یا نداشته باشند که همین موضوع بیانگر پویایی بازار سرمایه است.

وی افزود: در بازار سرمایه باید کسی ورود کند که عقل محاسبه گری اش بی وقفه کار کند و بتواند در خصوص خرید و فروش سهام تصمیمات مناسب بگیرد چرا که جنس بازار سرمایه، جنس پویایی و محاسبه گری است و حضور عقلانی در این بازار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

 

منبع: موج
  • Amin 3070 ارسالی در

    این مردک باز دهنش رو باز کرد ، تا اومد بورس یه جونی بگیره عمدا اومد این حرف رو زد که دوباره همه چی رو به هم بریزه به نظر من خودشون نمیخوان بورس جون بگیره فکر کنم همگی ولمعطلیم

  • ناشناس ارسالی در

    دوستان یک پیشنهاد موثر برای پاتک به تحریم آمریکا هر کدام از شما اگه موافقید انرا برای همه نمادها ارسال کنید
    از شنبه برای بی اثر کردن تحریم های آمریکا به جای رفتن تو صف فروش از صف فروش بیرون می آییم و به صف خرید می پیوندیم زیرا انطور که مطلع شده ایم اتاق فکر لابی اسرائیل و امریکا به ترامپ خط میدهند که برای ضربه زدن به اقتصاد ایران بازار سرمایه را هدف قرار دهید تا با ریزش بازار مردم از این بازار به سمت دلار هدایت شوند پس هر کس دلش به حال خودش و ایران می تپد از صف فروش بیرون بیاید تا امریکا را ناکام بزاریم و قدرت مردم را نشان دهیم و غیر مستقیم اقتصاد را نجات دهیم یا علی مدد انشاءالله

ارسال نظر