|
کدخبر: 154474

آخرین آمار از فروش اوراق بدهی + جزئیات

با فروش دو هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان، مجموع فروش اوراق بدهی تا پایان مرحله سی‌ و پنجم به ۱۰۹هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان رسید. میانگین نرخ بهره اوراق فروش رفته در این مرحله برابر ۲۱.۴ درصد بود که نسبت به هفته گذشته(۲۱.۳۹) افزایش داشته است. در این مرحله هیچ سفارشی از طرف بانک‌ها و موسسات اعتباری ثبت نشد.

بانک و بیمه آخرین آمار از فروش اوراق بدهی + جزئیات

سی و هشتمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی، با فروش دو هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان اوراق به پایان رسید. دراین مرحله هیچ سفارشی از طرف بانک‌ها، موسسات اعتباری و سایر موسسات مالی ثبت نشد و تمام اوراق به فروش رسیده در این هفته از طریق بازار سرمایه به فروش رسید. این در حالی بود که چهار هزار و۲۴۰ میلیارد تومان اوراق برای این مرحله عرضه شده بود که حاکی از فروش ۵۵.۶ درصدی است.

طی این هفته، ۳۴۰ میلیارد تومان اوراق «اراد۶۵» با نرخ بازده تا سررسید ۲۱.۵ درصد ، ۲۰ میلیارد تومان اوراق «اراد۷۰» با نرخ بازده تا سررسید ۲۰.۵ درصد در بورس و دو هزار میلیارد تومان هم اوراق «اراد۷۴ و ۷۵ » از طریق پذیره نویسی فروخته شد.

بنابراین در مجموع، ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی طی هفته منتهی به ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی خریداری شد.

میانگین نرخ بهره اوراق فروش رفته در این مرحله برابر ۲۱.۴ بود که نسبت به هفته گذشته(۲۱.۳۹) افزایش داشته است.

به طور کلی از ابتدای سال تا کنون ۱۰۹هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان اوراق بدهی فروش رفته است.

مرحله سی و نهم حراج اوراق دولتی نیز هفته آینده با عرضه سه هزار و۸۵۰ میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی و همچنین ۵ هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی نفت ادامه خواهد یافت.که جزئیات آن به شرح زیر است.

اوراق+جدول

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر