|
کدخبر: 149377

پرداخت وام مسکن کم بهره به کارکنان وزارت دفاع

شایان گفت: سقف این تسهیلات در شهرهای بزرگ ۸۰ میلیون تومان و در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، ۶۰ میلیون تومان است.

بانک و بیمه پرداخت وام مسکن کم بهره به کارکنان وزارت دفاع

مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت وام مسکن ارزان‌قیمت به کارمندان و بازنشستگان وزارت دفاع خبر داد و گفت: سود این تسهیلات ۶ و ۸ درصدی است.

محمود شایان در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بانک مسکن و وزارت دفاع برای تامین مالی ساخت واحدهای مسکونی مختص کارکنان و بازنشستگان اظهار کرد: در قالب این تفاهمنامه تامین منابع برای تامین مالی واحدهای مسکونی مختص کارکنان و کارمندان و همچنین بازنشستگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جانب بانک مسکن و با اختصاص تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ‌های ۶ و ۸ درصدی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: این اقدام با همکاری و موافقت بانک مرکزی، پیگیری‌های دولت، وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن به سرانجام رسیده و از طریق سپرده‌گذاری در حساب صندوق یکم امکان‌پذیر است.

وی بابیان اینکه در قالب این تفاهمنامه اعتباری بالغ‌بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات به ۴۱ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط پیش‌بینی‌شده است، گفت: هدف از این اقدام، سرعت بخشی و تسهیل شرایط ساخت و واگذاری واحدهای مسکونی برای این گروه از متقاضیان است که توسط وزارت راه و شهرسازی برای ساخت و واگذاری مسکن به آنها در قالب طرح اقدام ملی برنامه‌ریزی‌شده است.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه این تسهیلات ارزان‌ترین تسهیلات در شبکه بانکی در بخش مسکن است گفت: مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، اقساط این تسهیلات نیز ۱۴۴ ماهه در نظر گرفته ‌شده است.

شایان افزود: سقف این تسهیلات در شهرهای بزرگ ۸۰ میلیون تومان و در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، ۶۰ میلیون تومان است. همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته و موافقت بانک مرکزی امکان اختصاص این تسهیلات به‌صورت زوجین با همسران کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح نیز فراهم‌ شده که با این اقدام گام مثبت و موثری در تامین مسکن این گروه از متقاضیان برداشته خواهد شد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر