|
کدخبر: 160722

قیمت جهانی نفت ارزان شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۷ سنت معادل ۰.۸۳ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۳۱ سنت رسید.

انرژی قیمت جهانی نفت ارزان شد

در حالی که خبرها در مورد افزایش ذخایر نفت امریکا و توقف تزریق واکسن آسترازنکا در چند کشور اروپایی از جمله آلمان و فرانسه سبب نگرانی‌ها از توقف روند ترمیم اقتصادی شده است، نرخ نفت روز سه شنبه شاهد کاهش بود و افت نرخ نفت برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

بر اساس این گزارش، نرخ هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۷ سنت معادل ۰.۸۳ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۳۱ سنت رسید. نرخ نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا برای تحویل در ماه آوریل نیز با ۵۲ سنت معادل ۰.۸۰ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۸۷ سنت رسید.

پس از انتشار گزارش هایی از احتمال بروز عوارض جدی، ۳ کشور بزرگ اروپایی یعنی آلمان، فرانسه و ایتالیا اعلام کردند که تزریق واکسن آسترازنکا به شهروندانشان را متوقف کرده اند، هرچند سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که هیچ ارتباط اثبات شده‌ای بین عوارض مشاهده شده و واکسن وجود ندارد.

این اقدامات سبب شده تا نگرانی‌ها از روند کند واکسیناسیون در اروپا تشدید شود. عدم پیشرفت سریع فرآیند توزیع واکسن ممکن است ترمیم اقتصادی در یکی از بحران زده‌ترین مناطق جهان در دوره پسا کرونا را به تعویق بیاندازد.

شیوع ویروس کرونا سبب شده تا تقاضا برای مصرف نفت کاهش یابد و فعالان بازار امیدوارند با تزریق واکسن کرونا در اقتصادهای بزرگ میزان تقاضا به سطح قبلی باز گردد.

در امریکا، حجم ذخایر نفتی به دلیل سرمای شدید ماه گذشته که سبب توقف بسیاری از پالایشگاه‌ها در ایالت تگزاس شد شاهد افزایش بوده است.

تحلیلگران موسسه‌ای ان جی اکونومیکس در یادداشتی نوشتند: «حجم ذخایر نفتی در هفته‌های اخیر به شدت رشد داشته که ناشی از اختلال در فعالیت پالایشگاه‌ها بوده است. اکنون حجم ذخایر در حال نزدیک شدن به رقم ۵۰۰ میلیون بشکه است.»

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...