|
کدخبر: 125957

کارت زرد مجلس به وزیر نفت

نمایندگان مجلس پس از استماع توضیحات زنگنه وزیر نفت درباره دلایل عدم بهره‌برداری از فاز ۱۴ پارس جنوبی، از پاسخ‌های وی قانع نشدند.

انرژی کارت زرد مجلس به وزیر نفت

در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۹ مهرماه) مجلس شورای اسلامی سوال ابراهیم رضایی از بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت مورد بررسی قرار گرفت. نماینده سوال‌کننده پس از استماع توضیحات وزیر مربوطه، از پاسخ‌های وی قانع نشد. پس از آن این سوال در صحن علنی به رأی گذاشته شد که در نهایت نمایندگان مجلس نیز با ۸۷ رأی موافق، ۱۲۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در صحن، از پاسخ‌های زنگنه وزیر نفت قانع نشدند.

در این نشست مالک شریعتی نیاسر سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در تشریح گزارش این کمیسیون در رابطه با سؤال ابراهیم رضایی نماینده دشتستان و تعدادی دیگر از نمایندگان از وزیر نفت مبنی بر اینکه علت عدم بهره‌برداری از فاز ۱۴ پارس جنوبی چیست؟، گفت: سوال فوق در تاریخ ۱۴ مرداد امسال در کمیسیون با حضور ۲۱ نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده سوال‌کنندگان و وزیر نفت مطرح شد و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سوال‌کننده از پاسخ‌های آقای زنگنه، کمیسیون قلمرو سوال را ملی تشخیص داده و مستند به بند ۳ ماده ۲۰۷ آیین‌نامه داخلی مجلس، گزارش سوال جهت اعلام وصول در نخستین جلسه ارسال شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر