کدخبر: 89021

تامین ۹۰ درصد از پوشاک کشور توسط تولیدات داخلی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه ۹۰ درصد از پوشاک مورد نیاز کشور توسط واحد‌های صنفی تولید می‌شود گفت: فقط حدود ۱۰ درصد پوشاک موجود از طریق واحد‌های صنعتی تهیه می‌شود که لازم است از فعالیت‌های صنفی حمایت بیشتری شود.

گسترش نیوز - یداله صادقی اظهار کرد: نتایج طرح مبارزه با قاچاق پوشاک باعث فعال‌تر شدن واحد‌های پوشاک داخلی شدند و موجب شده تا با ظرفیت بیشتری به فعالیت خود ادامه دهند.

وی افزود: ممنوعیت واردات پوشاک و افزایش قیمت ارز موجب رونق واحد‌های تولیدی پوشاک داخلی شده است، از طرفی با افزایش قیمت ارز، واردات پوشاک صرفه اقتصادی ندارد، در حالی که پوشاک خارجی قبلا از طریق کولبری و مناطق آزاد به کشور وارد می‌شد.

صادقی با اشاره به تشکیل کارگروه مواد اولیه واحد‌های تولید پوشاک بیان کرد: این کارگروه از حدود یک سال پیش فعالیت خودرا آغاز کرد و یکی از اهداف تشکیل آن تهیه امکانات و مواد اولیه واحد‌های تولیدی پوشاک است.

وی خاطر نشان کرد: بازار پوشاک در اختیار تولیدکنندگان داخلی است و کالای قاچاق بسیار اندک شده است و امیدواریم با کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت به سمت تولید محصولات صادرات محور حرکت کنیم.

منبع: میزان

ارسال نظر