|
کدخبر: 327217

زلزله در بازار خودرو / این خودرو را ۲۰۰ میلیون تومان ارزان تر بخرید

رئیس پیشین اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران اعلام کرد که قیمت انواع خودرو در بازار کاهش یافته است.این مقام صنفی گفت که قیمت‌های جدید خودروها به مراتب مناسب‌تر از چند ماه گذشته است و مصرف‌کنندگان می‌توانند با شرایط بهتری نسبت به قبل اقدام به خرید خودرو کنند.

اقتصاد زلزله در بازار خودرو / این خودرو را ۲۰۰ میلیون تومان ارزان تر بخرید

سعید موتمنی رئیس پیشین اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان از کاهش قیمت انواع خودروهای ایرانی، مونتاژی چینی و خارجی خبر داد و گفت: خودروهای خارجی از ۳۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون ریزش قیمت را تجربه کرده‌اند، خودروهای ایرانی ارزان‌قیمت مانند کوئیک ۲۵ میلیون تا ۳۰ میلیون تومان، پژو پارس حدود ۳۵ میلیون تا ۴۰ میلیون تومان ریزش داشتند و قیمت برخی از انواع خودروهای داخلی تا ۷۰ میلیون تومان هم کاهش داشته‌اند.

وی افزود: به طور مثال قیمت لاماری از ۲ میلیارد و ۱۵۰ به یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان پایین آمده است.

موتمنی تصریح کرد: کاهش قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی برآمده از افت قیمت دلار است و وقتی دلار از کانال ۶۰ هزار تومان به کانال ۵۰ هزار تومان وارد شد این کاهش قیمت رخ داد و تا زمانی که ریزش قیمت دلار ادامه داشته باشد از آنجا که خودروی در ایران کالایی سرمایه‌ای است افت قیمت انواع خودرو هم ادامه خواهد داشت.

رئیس پیشین اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران درباره کاهش قیمت خودروهای چینی اظهار کرد: قیمت خودروهای مونتاژی چینی هم ۱۵۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان افت داشته است اما برخلاف خودروهای ایرانی و خارجی افت قیمت چینی‌ها برآمده از حادثه‌ای است که در اتوبان قم برای خودروی ۵۵ مدیران خودرو اتفاق افتاده و هرچند قیمت این خودروها به میزان یادشده کاهش داشته است. اما خریداری برای این خودروها وجود ندارد تا وضعیت این خودروها مشخص شود و مدیران خودرو در برابر خطای انجام شده پاسخگو باشد.

در جدول زیر قیمت خودرو های داخلی را مشاهده می کنید :

 

نام خودرو مدل خودرو قیمت خودرو
آریسان ۲ ۱۴۰۳ ۴۳۸,۰۰۰,۰۰۰
اطلس G دنده ای ۱۴۰۳ ۵۶۵,۰۰۰,۰۰۰
پراید 151 SE ۱۴۰۳ ۳۴۵,۰۰۰,۰۰۰
پراید 151 SE ۱۴۰۳ ۳۳۵,۰۰۰,۰۰۰
پراید 151 SE ۱۴۰۳ ۳۰۹,۷۷۴۰۰۰
پژو 206 تیپ 3 پانوراما ۱۴۰۲ ۶۳۸,۰۰۰,۰۰۰
پژو 207 دنده ای ۱۴۰۳ ۷۴۵,۰۰۰,۰۰۰
تارا اتوماتیک V2 ۱۴۰۳ ۹۵۰,۰۰۰,۰۰۰
تارا دنده ای V1 ۱۴۰۳ ۷۷۵,۰۰۰,۰۰۰
منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها