|
کدخبر: 327194

خبر باورنکردنی از بیت کوین / طلای دیجیتال به دردسر افتاد؟

در ماه های گذشته، نقره از بیت کوین عقب افتاده بود اما اکنون شواهد نشان می دهد که نقره، جایگاه بیت کوین را تصاحب کرده است.

اقتصاد خبر باورنکردنی از بیت کوین / طلای دیجیتال به دردسر افتاد؟

بیت کوین، محبوب ترین ارز دیجیتال است که سر و صدای اساسی به پا کرده و همه این ارز دیجیتال را می شناسند.

نقره که در ماه مارس از نظر ارزش بازار از بیت کوین عقب افتاده بود، اکنون موفق شده جایگاه خود را از برترین ارز دیجیتال بازار پس بگیرد.

ارزش دومین فلز ارزشمند جهان از زمانی که بیت کوین در ۱۴ مارس به رکورد قیمت ۷۳۷۳۷ دلار رسید، ۳۳.۴ درصد رشد داشته، در حالی که در همین مدت، قیمت بیت کوین ۹.۵ درصد کاهش یافته است.

در نتیجه، ارزش بازار ۱.۸۳ تریلیون دلاری نقره اکنون ۵۰۰ میلیارد دلار بیشتر از ارزش بازار بیت کوین است که آن را در رتبه هشتم برترین دارایی‌ها از نظر ارزش بازار قرار می‌دهد. بیت کوین برای بازپس‌گیری این جایگاه باید یک رالی ۴۰ درصدی را تجربه کند و به قیمت ۹۳ هزار دلار برسد.

بر اساس گزارش تریدینگ اکونومیکس (Trading Economics)، قیمت طلا نیز از ۱۳ فوریه ۲۲.۴ درصد افزایش یافته و در حال حاضر، ارزش بازار آن به ۱۶.۴ تریلیون دلار رسیده است.

در این میان، تحلیلگران حوزه کریپتو در مورد چگونگی حرکت قیمت بیت کوین پس از رسیدن به سقف تاریخی در ماه مارس، اختلاف نظر دارند.

دیلان لیکلر (Dylan LeClair)، پیش از این خاطرنشان کرده بود که قیمت بیت کوین طی چند ماه پس از ثبت رکورد، به ویژه در حوالی رویداد هاوینگ، تمایل به دو برابر شدن دارد. با این حال، اکنون ارزش بازار بیت کوین به طور قابل توجهی بالاتر از سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ است که دستیابی به چنین موفقیتی را دشوارتر می‌کند.

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، بنیانگذار و مدیرعامل گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) هم معتقد است که قیمت بیت‌کوین در ماه آینده به صورت جانبی بین ۵۵ هزار تا ۷۵ هزار دلار حرکت خواهد کرد و پس از آن، افزایش خواهد یافت.

تحلیلگران پلتفرم معاملاتی بیت‌فینکس (Bitfinex) نیز پیش‌بینی می‌کنند قیمت بیت‌کوین طی ۱۲ ماه آینده به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید.

بسیاری از صاحب نظران، صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین را عامل اصلی رشد قیمت این ارز دیجیتال می‌دانند. امتیاز احساسات بازار بیت کوین در حال حاضر ۷۰ از ۱۰۰ است که به طور قاطع در منطقه طمع قرار دارد.

بیت کوین نوعی پول الکترونیکی است که نهاد واسطی در انتشار و نقل‌وانتقال و مدیریت آن دخالت ندارد و کنترل آن در‌اختیار مردم است. بیت کوین با ظهور خود رؤیای دیرینه پول کاملاً دیجیتال را محقق کرد و جهان را در آستانه انقلابی مالی قرار داد. امروزه، این ارز دیجیتال چنان شهرتی به‌هم زده است که همه درباره آن صحبت می‌کنند و می‌خواهند بدانند که بیت کوین چیست.

در این سیستم پولی، مردم بانک خود هستند و پول را به‌طور‌مستقیم و بدون نیاز به بانک یا نهاد متمرکزی به یکدیگر انتقال می‌دهند. فرض کنید می‌خواهید پولی را به دوستی در کشوری دیگر ارسال کنید. اگر بخواهید با روش‌های سنتی و از طریق سیستم بانکی این کار را انجام دهید، چه دردسرها و هزینه‌هایی انتظار شما را می‌کشد؟ حالا تصور کنید سیستمی هست که می‌توانید از طریق آن این انتقال را به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به هیچ بانک یا واسطه‌ای در هر لحظه‌ای از شبانه‌روز انجام دهید؛ به دنیای بیت کوین خوش آمدید.

منبع: رمز ارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها