|
کدخبر: 327066

دلگرمی بزرگ مجلس به این معلمان / وضعیت واریزی ها روشن می شود

در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی محمد وحیدی، نماینده مردم بجنورد در خصوص بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری و همسان سازی حقوق این افراد تذکر داد.

اقتصاد دلگرمی بزرگ مجلس به این معلمان / وضعیت واریزی ها روشن می شود

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، محمد وحیدی اظهار کرد که بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری حدود ۵ ماه بلاتکلیف مانده است و وضعیت پرداختی معلمان بازنشسته نیز بلاتکلیف مانده است. او از مسئولان مرتبط خواست تا به این موضوع توجه کنند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس ادامه داد: همسان سازی حقوق بازنشستگان یکی از افتخارات مجلس یازدهم بوده که امیدواریم با اقدامات سریع از سوی دولت این کار بدون تفسیر رأی اجرایی شود.

وی با اشاره به وقوع سیل و خسارات متعدد در استان خراسان جنوبی گفت: متأسفانه علیرغم اینکه گزارش‌ها از دستگاه‌های مختلف می‌رسد اما سازمان‌های ملی در صحنه حضور میدانی نداشتند، راه‌های استان خراسان شمالی در این حادثه آسیب دیده و همان‌گونه که به آقای بذرپاش نیز مطرح کردم، استان خراسان شمالی نیز جزئی از کشور بوده و لطفا سفری به آنجا داشته باشند.

وحیدی ادامه داد: وزیر راه دستور دادند که در فرودگاه بجنورد استان خراسان شمالی ۷ پرواز در هفته انجام شود اما متأسفانه این مهم انجام نشده و این فرودگاه نیمه تعطیل شده است و سازمان‌های ذیل این وزارتخانه نیز دستورات وزیر را اجرایی نمی‌کنند.  

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در حوزه ساخت مسکن ملی شهرهایی مانند پیش قلعه و آوا زمین‌های درجه ۳ در نظر گرفته شده است اما با تناقض روبرو بوده و دستور وزیر جهاد کشاورزی نیز در این رابطه بلاتکلیف مانده است.

وی ضمن تشکر از وزیر نیرو جهت طرح مصوبات مناسب در سفر استانی رئیس جمهور تصریح کرد: اجرایی شدن برخی از این مصوبات مانند ادامه ساخت سد دربند و مطالعات سد خرتوت و نیلوفر که هم اکنون در حال انجام است متوقف نشده و پیمانکار قوی برای آن تعیین شود ضمن اینکه موضوع تأمین آب شرب شهرستان بجنورد از پلنگ دره با ۶۰ درصد پیشیرفت فیزیکی در حال توقف بوده که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین دستور وزیر در خصوص تأمین آب شرب برخی از شهرهای حوزه انتخابیه از چاه‌های حفاری شده ابلاغ شده اما اجرایی نشده است.

وحیدی در پایان از اقدامات سازمان راهداری برای روکش ۱۴۰ کیلومتر آسفالت خراسان شمالی تشکر کرد.

حقوق-بازنشستگان

لایحه برنامه هفتم توسعه

در ردیف (۱) بند (الف) تبصره (۱۵) لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ که به تصویب مجلس رسیده است، ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر و حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران، مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان ۲۰ درصد افزایش یافته است.

با توجه به ردیف (۳-۲) بند (الف) تبصره (۱۵) ماده واحده لایحه مذکور، حداقل حکم حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی، بر اساس سنوات خدمت، به میزان ۹۰ میلیون ریال تعیین می‌شود.

با توجه به بند الحاقی به ماده ۲۹ برنامه هفتم، سازمان تأمین اجتماعی موظف است با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طول سه سال اول برنامه، اقداماتی را برای متناسب سازی مستمری بازنشستگان غیرحداقل به عمل آورد؛ به طوری که در پایان سال سوم برنامه، نسبت مستمری بازنشستگان به حداقل دستمزد همان سال، با ۹۰ درصد نسبت اولین مستمری بازنشستگی به حداقل دستمزد سال برقرار گردد.

همسان سازی مستمری در سال اول به نسبت ۴۰ درصد، و در سال‌های دوم و سوم هرکدام به نسبت ۳۰ درصد تا رسیدن به ۹۰ درصد از نسبت اولیه مستمری بازنشستگی به حداقل دستمزد سال، صورت خواهد گرفت.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها