|
کدخبر: 326994

اتریوم بازار ارز دیجیتال را دگرگون کرد / کنترل بازی به دست گاوهای وحشی

بر اساس گزارش‌ها، قیمت اتریوم پس از چند هفته فشار فروش، با افزایش بیش از ۵ درصد به بالای ۳,۱۰۰ دلار رسیده است.این افزایش قیمت می‌تواند نشانه‌ای از شروع یک روند صعودی برای اتریوم باشد. این موضوع اهمیت ویژه‌ای یافته است، زیرا با نزدیک شدن به تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در مورد تأیید صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم، می‌تواند بر وضعیت قیمتی این ارز دیجیتال تأثیر بگذارد.

اقتصاد اتریوم بازار ارز دیجیتال را دگرگون کرد / کنترل بازی به دست گاوهای وحشی

تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال، مایکل ون‌دپوپ (Michael van de Poppe)، معتقد است که ماه‌های آینده برای اتریوم هیجان‌انگیز خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت منفی کنونی بازار، پیش‌بینی می‌کند که اتریوم در آینده نزدیک، افزایش قیمتی چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

این پیش‌بینی می‌تواند برای سرمایه‌گذاران و فعالان بازار ارزهای دیجیتال حائز اهمیت باشد. آنها باید به دقت روند بازار و تصمیمات نهادهای ناظر را رصد کرده و در تصمیم‌گیری‌های خود مدنظر قرار دهند.

یکی از دلایل احتمالی افزایش قیمت اتریوم، شکسته شدن الگوی گوه نزولی در تایم‌فریم روزانه است. در صورت بسته شدن قیمت بالای سطح شکست، می‌توان انتظار حرکت صعودی برای اتریوم داشت.

اتریوم

با این حال، عملکرد اتریوم در سال جاری ضعیف‌تر از بیت‌کوین بوده و نسبت قیمت ETH/BTC به پایین‌ترین سطح سه ساله خود رسیده است. از سوی دیگر، کاهش همبستگی بین بیت‌کوین و اتریوم از زمان ادغام، احتمال پیشی گرفتن اتریوم از بیت‌کوین از نظر ارزش بازار در آینده‌ نزدیک را کم می‌کند.

اکنون تنها یک هفته تا تصمیم‌گیری SEC در رابطه با صندوق ETF اتریوم مانده و در همین راستا، صرافی کوین‌بیس معتقد است که بازار احتمال تأیید این صندوق را دست‌کم گرفته، اما تأیید آن می‌تواند زمینه‌ساز افزایش غیرمنتظره قیمت شود.

کوین‌بیس تأکید می‌کند که اتریوم فاقد فشارهای قابل توجه از سمت عرضه مانند آزاد شدن توکن‌ها یا فروش استخراج‌کنندگان است و حتی اگر اولین مهلت تعیین‌شده برای تصمیم‌گیری در مورد این صندوق با رد مواجه شود، احتمال بالایی وجود دارد که پیگیری‌های حقوقی بتواند این تصمیم را لغو کند.

منبع: رمز ارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها