|
کدخبر: 326897

معضل بیکاری در جهان / این کشور رکورد زد

به نقل از اکونومی نرخ بیکاری در بریتانیا در سه ماه منتهی به مارس به ۴.۳ درصد رسیده است.

اقتصاد معضل بیکاری در جهان / این کشور رکورد زد

اداره ملی آمار بریتانیا (ONS) اعلام کرده است که نرخ بیکاری در بریتانیا در سه ماه منتهی به مارس به ۴.۳ درصد رسیده است. این نرخ نسبت به دوره قبلی منتهی به ماه فوریه که ۴.۲ درصد بوده، افزایش یافته است.

نرخ اشتغال افراد بین ۱۶ تا ۶۴ سال ۷۴.۵ درصد باقی مانده است. در همین حال، نرخ عدم فعالیت اقتصادی برای همین گروه سنی به ۲۲.۱ درصد رسید که اندکی کمتر از ۲۲.۲ درصد در ماه فوریه بود.

بین ماه فوریه و آوریل ۲۰۲۴، تعداد تخمینی مشاغل خالی در این کشور کاهش یافت و به ۸۹۸هزار رسید اما همچنان بالاتر از سطح قبل از شروع همه‌گیری کووید-۱۹ باقی مانده است.

علاوه بر این، افزایش قابل توجهی در دستمزدها به استثنای پاداش وجود داشت که در دوره سه ماهه نسبت به دوره مشابه قبل ۶.۰ درصد افزایش یافت.

به نقل از اکونومی، همانطور که بانک مرکزی انگلیس در نشست آتی ژوئن خود به احتمال کاهش نرخ بهره اشاره کرده است، بر اهمیت نظارت دقیق خود بر نیروی کار نیز تاکید دارد.

وزارت-خارجه-انگلیس

 رشد بیکاری در آلمان

همچنین ضعف اقتصادی آلمان بالاخره به بازار کار این کشور آسیب زد به‌طوریکه پیش‌بینی می‌شود تعداد کارگران بیکار به بالاترین رقم در حدود یک دهه گذشته برسد؛ این را مطالعات «موسسه اقتصادی آلمان» اعلام کرده است.

بر اساس این مطالعاتی که امروز منتشر می‌شود، بیکاری در این کشور به طور متوسط به کمی کمتر از ۲.۸ میلیون نفر افزایش خواهد یافت که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۵ به شمار می‌رود.

کارشناس بازار کار موسسه اقتصادی آلمان، هالگر شیفر می‌گوید، با وجود رکود پارسال، بازار کار آلمان تقریبا ثبات داشت اما امسال برلین دارد پی‌آمدهای بحران اقتصادی را با قوت بیشتری احساس می‌کند.

در سال ۲۰۰۵ هم بیکاری در آلمان به ۴.۹ میلیون نفر رسیده بود که به آلمان «مرد بیمار اروپا» می‌گفتند.

بر اساس پیش‌بینی این موسسه، نرخ بیکاری آلمان در سال جاری میلادی به ۶ درصد افزایش می‌یابد.

اقتصاد-آمریکا

نرخ بیکاری در آمریکا

پیش تر اعلام شده بود براساس آمار وزارت کار ایالات متحده آمریکا، در حالی که اشتغال غیرکشاورزی در ایالات متحده آمریکا در ماه آوریل ۱۷۵ هزار نفر کمتر از حد انتظار رشد کرد، نرخ بیکاری نیز از ۳.۸ درصد به ۳.۹ درصد افزایش یافت.

بخش‌هایی که بیشترین افزایش اشتغال را در این بازه زمانی داشته‌اند، خدمات بهداشتی، کمک اجتماعی، حمل و نقل و ذخیره‌سازی بودند.

این در حالی است که انتظارها برای نرخ بیکاری ۳.۸ درصد بود.

تعداد بیکاران در این کشور در آوریل گذشته با افزایش ۶۳ هزار نفری به ۶ میلیون و ۴۹۲ هزار نفر رسید.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها