|
کدخبر: 324806

قیمت مسکن/دولت سیزدهم/کاهش تورم

کاهش قیمت مسکن در تهران / نبض بازار در دست چه کسی است؟

معاون اجرایی رئیس‌جمهور اظهار داشت که قیمت مسکن در تهران به طور کامل تحت کنترل قرار دارد و در حال کاهش است.

اقتصاد کاهش قیمت مسکن در تهران / نبض بازار در دست چه کسی است؟

محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری، در دور دوم سفر رئیس‌جمهور به استان سمنان در جلسه ای با فعالان فرهنگی و اجتماعی این استان، اظهار داشت: دولت سیزدهم به خوبی مدیریت می‌شود و قادر به رسیدن به منافع ملی و حل مشکلات اقتصادی است. او افزود: دولت امروز به خوبی مدیریت می‌شود و قادر به حل مسائل است؛ مدیریت دولت به طور کامل کارآگاهانه است و با دانش و تجربه صورت می‌گیرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: همان جایی که دولت قبل ما را متهم می‌کرد می‌گفت این‌ها زبان دنیا را بلد نیستند، اتفاقاً نقطه قوت و عزت ما شد و حتی یک قدم هم از خطوط قرمز عقب نیامدیم.منصوری تصریح کرد:‌ شاخص رشد کشور سال‌ها نزدیک به صفر درصد بود و امروز در سال سوم دولت بالای 6 درصد است و همه مراکز بین‌المللی بر این آمار صحه می‌گذارند.وی تصریح کرد:‌ بالغ بر ۸ هزار واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشته و نرخ رشد نقدینگی به‌عنوان یک شاخص پیش‌نگر از ۴۲ درصد به ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است.معاون اجرایی رئیس‌جمهور بیان کرد: قیمت مسکن در تهران کاملاً تحت کنترل و شیب آن رو به منفی است.منصوری گفت: پنج خط انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی ایران با سرعت بالایی در حال اجراست.وی تصریح کرد: ۱۲ میلیون نفر برای نخستین بار به‌طور رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و اتصال خط ریلی دریا به دریا برای اولین بار در این دولت انجام شد.

مدیرعامل بنیاد مسکن استان تهران گفت: قیمت هر مترمربع واحد‌های نهضت ملی مسکن شهر‌های زیر ۵۰ هزار نفر تهران در سال گذشته ۹ میلیون تومان بود که در مجموع به حدود یک میلیارد ۲۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

عطاءالله زمانی مظفرآبادی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست خبری امروز خود در خصوص وضعیت قیمت تمام شده  و متراژ پروژه های نهضت ملی مسکن که توسط بنیاد مسکن استان تهران در حال ساخت است گفت :  بنیاد  مسکن در حوزه نهضت ملی مسکن متولی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر نسبت  به تامین مسکن متقاضیان اقدام کرده است.

وی افزود:  در استان تهران  ۲۷ شهر زیر ۵۰ هزار نفر بوده که  ۱۹۳هزار نفر ثبت نامی داریم که سه شرط از جمله  فرم ج، عدم دریافت تسهیلات و نداشتن  مالکیت بوده که از این تعداد  ۱۰۸ هزار  تایید شده اند.

زمانی مظفر آبادی توضیح داد: ۷هزار و ۴۰۰ نفر هم مشمول ۴شرط اصلی که از جمله سبز بودن فرم ج، عدم دریافت تسهیلات و نداشتن مالکیت و ساکن بودن تهران بودند که بنیاد مسکن هدف گذاری برای ساخت برای آنها را در دستور کار قرار گرفت.

 

وی توضیح داد: در  سایت محک و جیلارد در دماوند ۱۴۲۰ واحد را شروع کرده ایم و در دهه حساب ۱۰۰ امام هم که از ۲۱ فروردین ماه تا ۳۱ فروردین ماه را شامل می شود. ۴۰۰ واحد  در نسیم شهر، ۷۷۴ واحد اسلام شهر  ،۱۰۸ واحد در سایت محک و ۸۰ واحد شاهد شهر  را از ابتدای امسال شروع کردیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران توضیح داد: میانگین  هر مترمربع  قیمت مسکن در سال گذشته ۹ میلیون تومان است که امسال با توجه به افزایش نرخ تورم قیمت ها بیشتر می شود که در نهایت به بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می رسد‌.

او بیان کرد:  یک هزار و ۴۲۰ واحد را به تدریج شروع کرده ایم و تا خرداد ماه ۲۲۰ واحد را در محک دماوند تحویل می دهیم و هر سه ماه یک بار پروژه ها را تحویل می دهیم و تا پایان سال این تعداد را به بهره برداری خواهیم رساند‌.

منبع: فارس
 • ناشناس ارسالی در

  چرت و پرت نگو تو کنترل ****** نداری چه ب رسه قیمت مسکن و دلار و طلا و خودرو مایحت اج روزانه مردم و ...هرچیز دیگه در رابطه با زندگی مردم فقط حرف مفت می زنی

 • ناشناس ارسالی در

  حتما

 • ناشناس ارسالی در

  چطوری امکان داره مصالح و عوارض شهرداری و خدمات مهندسی و بطور کلی نهاده های ساختم انی افزایش قیمت داشته باشه ولی قیمت مسکن نزولی باشد!!

 • سلیمانی ارسالی در

  قیمت مسکن درتهران به دست رئیسی می باشد

 • ناشناس ارسالی در

  نبض بازار در دست **** **** هاست

 • ناشناس راننده ارسالی در

  نبض بازارمسکن وهرچیز دیگرکه هرروز گران و گراتر می‌شود دردست مهمانان ناخوانده یعنی به قول مسولین برادران افقان است چون هرم بلقی که بگویند می دهند آنوقت بدبختی هایش را ایرانی ها که نه کار دارند ومستجرند ب اید بکشند

 • ناشناس ارسالی در

  بعله همه چی گرون می شه ولی خونه ارزون می شه یعنی خر از اینا باهوشتره

 • مستاجر ارسالی در

  چرا هیچ بی شرف و بی وجدانی بفکر مستاجران و اجاره های فوق نجومی نیست هیج کجای دنیا اینقدر مسعولان بی لیاقت و بی وجدانی وجود ندارد بابل فصل جابجایی مستاجران رسیده چرا هیچ برنامه ای کسی ندارد برای کنترل اجاره مسکن

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها