|
کدخبر: 324142

بازار میم کوین / بازار رمز ارز / ارز دیجیتال

کدام میم کوین ها در رقابت از هم پیشی می گیرند ؟ شیبا و دوج کوین عقب می افتند !

ممکن است برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که میم‌کوین چیست؟ اغلب مردم با بیت‌کوین آشنا هستند، اما این تنها یکی از ارزهای دیجیتالی است که وجود دارد.

اقتصاد کدام میم کوین ها در رقابت از هم پیشی می گیرند ؟ شیبا و دوج کوین عقب می افتند !

ممکن است برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که میم‌کوین چیست؟ اغلب مردم با بیت‌کوین آشنا هستند، اما این تنها یکی از ارزهای دیجیتالی است که وجود دارد. اگرچه ارزهای دیجیتال ممکن است در حال حاضر در رکود باشند، این موضوع سرمایه‌گذاران را از جهش باند ارزهای دیجیتال منع نکرده است. درحالی که بیشتر توجهات معطوف به بزرگ‌ترین نام‌ها در ارزهای دیجیتال، مانند بیت‌کوین و اتریوم است، تعداد بی‌شماری سکه‌های جدیدتر در چند ماه گذشته ظاهر شده‌اند. سکه‌های میم اغلب به عنوان شوخی نوشته می‌شوند، اما برخی سرمایه‌گذاران معتقدند که باید آن‌ها را جدی گرفت.

ارزهای رمزنگاری شده مانند دوج‌کوین امواج عظیمی را در فضای رمزنگاری ایجاد کرده‌اند و برخی افراد توانسته‌اند از این سرمایه‌گذاری‌ها پول زیادی را به دست آورند، اما سؤال اینجاست که آیا میم‌کوین‌ها سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای هستند؟ به گفته اندرو کانگ، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر مکانیسم کپیتال (Mechanism Capital)، میم‌کوین‌هایی که بتوانند درون‌مایه فرهنگی عمیق‌تری داشته باشند، از میم‌کوین‌های رایج با تم حیوانات و یا مبتنی بر شوخی، سودآورتر خواهند بود. میم‌کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که در مدت زمان کوتاهی محبوبیت یافته‌اند و معمولاً اینفلوئنسرها و سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی آن‌ها را به صورت آنلاین تبلیغ می‌کنند. دوج‌کوین همان میم‌سکه اصلی است و این سکه به عنوان یک شوخی براساس یک الگوی رفتاری در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد.

کانگ طی پستی در ۷ آوریل عنوان کرد که دسته جدید کالچر‌کوین‌ها (culture coin) یا همان میم‌کوین‌هایی که بر ارزش‌های فرهنگی مانند سیاست، برندها، مذهب و سبک زندگی تمرکز دارند، دارای این قابلیت هستند که بسیار وایرال‌تر از میم‌کوین‌های محبوب چرخه قبلی، نظیر دوج‌کوین (DOGE) یا شیبا اینو (SHIB)، شوند.

در واقع، جوامع با ارزش‌ها و هویت‌ قوی طبیعتاً سعی می‌کنند دیگران را به باورهای خود دعوت کنند و آنچه را که در سبک زندگی خود دوست دارند، به‌طور عمومی به نمایش بگذارند.

کانگ به دو میم‌کوین خاص مبتنی بر سولانا یعنی جو بودن (BODEN) و دولاند ترمپ (TREMP)، به عنوان نمونه‌های اخیر کالچر‌کوین‌ها اشاره کرد که به سرعت در میان جوامعی که دیدگاه‌های ضد تبعیض، ضد بایدن و راست‌گرایانه دارند، محبوبیت یافته‌اند.

قیمت این دو میم‌کوین از زمان راه‌اندازی رشد چشمگیر چندین هزار درصدی را تجربه کرده‌اند.

خارج از سیاست، کانگ به میم‌کوین‌هایی اشاره کرد که بر مبنای برند‌های موفق ایجاد شده‌اند.

کانگ افزود:

چنین میم‌کوین‌هایی در مقایسه با میم‌کوین‌های دارای تم حیوانات، قابلیت وایرال شدن بیشتری دارند.

با این حال، کارشناسان حوزه کریپتو در مورد تأثیر میم‌کوین‌ها بر این حوزه اختلاف نظر دارند. آرتور هیز، بنیانگذار صرافی بیتمکس (BitMEX)، معتقد است که میم‌کوین‌ها مزیتی خالص برای شبکه‌های بلاکچین مربوطه خود هستند، در حالی که دیگران معتقدند وجود آن‌ها باعث ایجاد آشفتگی شده و اصول بنیادین فناوری بلاکچین را خدشه‌دار کرده است.

میم‌کوین‌ها صرف نظر از تأثیری که بر اکوسیستم کریپتو دارند، خود را به عنوان سودآورترین بخش بازار کریپتو در سه ماهه اول سال جاری مطرح کرده‌اند.

بر اساس گزارش اخیر کوین‌گکو (CoinGecko)، ۱۰ میم کوین بزرگ در سه ماهه اول ۲۰۲۴، میانگین سود ۱۳۱۲.۶ درصدی را برای دارندگان خود به ارمغان آورده‌اند.

 

منبع: رمز ارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها