|
کدخبر: 322770

بازار مسکن / نهضت ملی مسکن / ساخت مسکن

تکلیف مسکن مهر مشخص شد

وزیر راه وشهرسازی اذعان کرد: تا پایان دولت سیزدهم، پرونده‌های مسکن مهر بسته خواهند شد.

اقتصاد تکلیف مسکن مهر مشخص شد

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ادعا کرد: تاکنون در مورد افزایش قیمت بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.

به گفته وی همواره شرکت ها و شبکه های خدماتی درخواست ها افزایش قیمت داشتند که این افزایش قیمت ها هم طبق سنوات های هرساله بوده انجام می شود اما فعلا هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم‌.

او می گوید:  احداث راه روستایی  را از ۳هزار کیلومتر گذراندیم و رشد ۲۰ درصدی نسبت  به سال گذشته داشته ایم بهسازی راه های روستایی نقاط هدف  بوده است .

او گفت: فردا ۵هزارو  ۲۳۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس  به بهره برداری می رسد و  این اقدام در راستای اتمام مسکن های مهر باقی مانده  بوده است.

وی افزود:  این مسیر باز هم در شهر جدید پردیس ادامه دارد و  تا پایان دولت مسکن های مهر  باقی مانده به بهره برداری می‌رسد.

 بذرپاش گفت: با افتتاح سالن جدید ترمینال فرودگاه مشهد ظرفیت فرودگاه از ۷ میلیون ظرفیت سالانه اسمی به ۱۰ میلیون ظرفیت افزایش می‌یابد.

رشد ترانزیت به ۵۵ درصد رسید

 وزیر راه و شهرسازی  با اشاره به افزایش میزان ترانزیت از کشور گفت: تا امروز شاهد رشد ۵۵ درصدی ترانزیت هستیم که نشان می‌دهد اقدامات دولت برای تحقق رشد ترانزیت به نتیجه رسیده است.

وی افزود: همچنین شاهد رشد ۴۰ درصدی پارک پوزیشن‌ها برای استقرار هواپیما خواهیم بود و تعداد ایستگاه‌ها برای پارک هواپیما و سوار شدن مسافران با رشد ۴۰ درصدی همراه خواهد شد.

زمین برای ۲۴ هزار و ۳۲۱ واحد در طرح نهضت ملی

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از واگذاری ۲۵ هزار قطعه زمین برای ساخت واحد‌های مسکونی ۲ و سه طبقه به متقاضیان واجد شرایط نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه خبر داد.

رامین الماسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه گفت : زمین‌ها به صورت گروهی دو سه نفره واگذار می‌شود و متقاضیان این دسته از پروژه‌های نهضت ملی مسکن باید آورده ۴۰۰ میلیون ریالی خود را مانند دیگر پروژه نهضت ملی مسکن بپردازند.

وی افزود: برای ساخت واحد در این زمین‌ها تسهیلات پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه به آماده‌سازی، طراحی و اجرای هزار و ۳۰۶ هکتار زمین نهضت ملی مسکن در استان اشاره کرد و گفت: این مقدار زمین برای ۴۳ هزار ۲۵۳ واحد آماده‌سازی شده است.

الماسی به طرح‌های مهم مسکن در استان کرمانشاه، ساخت ۱۷ هکتاری مسکن سه طبقه که به صورت پایلوت در کرمانشاه اجرا می‌شود، اشاره کرد و افزود: ساخت ۱۲۰ واحد از این پروژه در مرحله اسکلت‌بندی است.

وی از شناسایی ۱۰ هزار قطعه زمین برای ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن روستایی استان خبر داد و گفت: پنج هزار واحد این پروژه برای واگذاری در سامانه «تام» ثبت شده و پنج هزار قطعه زمین باقیمانده تا پایان سال انجام خواهد شد و کار اجرایی آن‌ها از سال آینده آغاز خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • ناشناس ارسالی در

  کلا کرایه خونه سالانه مفتی هست چرا که ال ان یه توالت بین راهی بری باید ۴ تومان پو ل بدی بجز این یه حموم خصوص بخوای بری ساع تی ۱۰۰هست در حالی که یه خانواده ۴ نفری ن شستم تو ۷۰ متری روزی ۵۰۰تومان هم کرایه خ ونه نمی‌دن
  حالا خونه پارکینگ انب اری و..... هم داره

 • صادق صبوحی ارسالی در

  خوب عالی

 • ع ن ارسالی در

  آخه الاغ کارگر با ماهی هشت میلیون تومن حقوق که کفاف خرجش رو نمیده از کجا بیاره. این طرح خیلی بیخوده، اکثر کسانی که وارد این بازی بشن نمیتونن خانه دار بشن .اجبار ا یه تعداد ساخته میشه واسه افراد مرفع و< br /> قشر متوسط جامعه .اقشار ضعیف هم که پول دادن احتمالا پولشون هدر میره و صا حب خونه نمیشن

 • ناشناس ارسالی در

  سلام آقای وزیر مسکن لطفا وخواهشا برای رضای خدا بخاطر مردم محروم شهرستان قروه درگزین به مسکن مهر اینجا رسیدگی کنید قیمت تمام شده در سال ۹۵ و۱۳۹۶ از مردم بدبخت بیچاره گرفتن ساختمان را گچ کار کنند تحویل دهند پیمانکار شرکت ره آرا با همکاری بنیاد مسکن کار را تا کنون خواباندن تا اعضا را خسته کردند یک به یک انصراف دادند اکنون به قیمت خیلی بالا آزاد می فروشن و به اعضای که بعد از ۸ سال بلاتکلیف حالا می گویند نفری حدود دوبار ۵۰۰ میلیون بدهید که هیچ کس توان پرداخت نداره با این شگرد حق مسلم ما را این سود جویان به نرخ روز آزاد می فروشن آیا این اجحاف وظلم مضاف در حق ما نیست ۸ سال پیش خونه در منطقه ما ۵۰ میلیون بوده است آواره شدیم خدا آواره شان کند به خاطر خدا رسیدگی نمایید

 • حسین عابد ارسالی در

  درود به رئیس جمهور ودولت .قضاوت رامردم م یکنند درموردکارهاییکه دردولتهای گذشته وآ قای رئیسی انجام وبهثمررسانده اند.ودرتاری خ ثبت خواهد شد لطفآدست دلالان راکوتاه وق انون دولت راجایگزین کنید.ومسکنهای مردم ر اهرچه زودتر به اتمام رسانید ومطالعه توفی ق

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها