|
کدخبر: 322577

سفرنوروزی/تور ارزان/تورهای مسافرتی

نظارت شدید سفرهای نوروزی در قشم / ممنوعیت جدید اعلام شد

به گفته رییس اداره محیط زیست شهرستان قشم، در آستانه نوروز، خرید و فروش هر گونه جانوری در این جزیره ممنوع است و با پیگرد قانونی همراه خواهد بود.

اقتصاد نظارت شدید سفرهای نوروزی در قشم / ممنوعیت جدید اعلام شد

شاهمراد جعفری نسبت به خرید و فروش گونه های جانوری در معرض انقراض در آستانه سال جدید توسط برخی افراد سودجو و مراکز پرنده فروشی در کنار فروش ماهی قرمز هشدار داد.

وی توضیح داد: هر ساله در ایام پایانی سال و در آستانه تعطیلات نوروز، برخی افراد فرصت طلب و سودجو با هدف تجارت غیر قانونی حیات وحش با ورود به زیستگاه های طبیعی، ضمن زنده گیری گونه های جانوری نادر و ارزشمند نظیر لاک پشت، مار آبی، سمندر لرستانی، لاله واژگون و نظایر آن اقدام به عرضه و فروش آنها می کنند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان قشم تاکید کرد: هر گونه خرید و فروش این گونه های جانوری در معرض انقراض غیرقانونی بوده و جرم محسوب می شود و سازمان حفاظت محیط زیست براساس قوانین مصوب موجود با متخلفین برخورد قانونی می کند.

جعفری اضافه کرد: گشت و نظارت مستمر توسط ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست قشم از مراکز خرید و فروش نوروزی در ایام پایانی سال با جدیت پیگیری می‌شود و از عموم مردم تقاضا می‌شود که از خرید جانوران وحشی که عمدتا گونه‌های در معرض خطر انقراض یا مهاجم محسوب می‌شوند، اجتناب کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه امکان پرورش و نگهداری گونه‌های وحشیبه راحتی میسر نیست و بهتر است مردم از خرید این‌ گونه‌ها خودداری کرده و در صورت مشاهده عرضه و فروش آنها، موارد را با شماره های ۳۵۲۴۳۶۶۰ و ۱۵۴۰ اطلاع‌رسانی کنند.

شهر قشم یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان قشم در جزیره قشم قرار دارد. جزیره قشم، به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیرهٔ ایران و خاورمیانه در استان هرمزگان قرار دارد. از نقاط دیدنی این جزیره می‌توان به جنگل‌های حرا، غارهای خربس، تنگه چاهکوه، دلفین‌های آبی، خلیج فارس، درهٔ ستاره‌ها، جزایر ناز، و غار نمکدان اشاره کرد. شهر قشم در شرقی‌ترین نقطه جزیره واقع شده‌است و به رغم آنکه این شهر نسبت به کل جزیره مرکزیت هندسی ندارد، اما به علت موقعیت مهم استراتژیک آن (دید گسترده به جنوب، شمال و شرق، دید به تنگه هرمز، نزدیکی به بندرعباس و…) از قدیم واجد اهمیّت بوده و عمده‌ترین سکونتگاه جزیره محسوب می‌شده‌است. این شهر همچنین دارای ۵ شهر دیگر نیز است.

هتل دریتا قشم

 

 

۷,۸۷۵,۰۰۰تومان

آلاله سام و زال

 

 

۵,۴۰۰,۰۰۰تومان

سما 1

۳,۸۵۰,۰۰۰تومان

تور قشم هتل کیمیا ۴

۶٬۵۶۴٬۰۰۰ تومان

 

 

تور قشم هتل آرتمیس

۷٬۵۷۳٬۰۰۰ تومان

 

 

خدمات هتل آراکتا قشم

۱۰٬۹۵۳٬۰۰۰ تومان

 

 

 

در نظر داشته باشید برای سفر به قشم از اقامتگاه های مناسب و دارای مجوز استفاده کنید. قابل ذکر است امروز خبری منتشر شده است که دو اقامتگاه بومگردی در قشم پلمب شده است. طی این خبر رستم گورانی اظهار داشت: طی چند روز گذشته دو مجموعه بومگردی در این جزیره به دلیل ارایه خدمات غیرمتعارف با فرهنگ قشم، پلمب شدند.

وی بیان کرد: مجمتع‌های بومگردی با تکیه بر رویکرد فرهنگی، اجتماعی، اشاعه فرهنگ روستا‌ها در حوزه رسوم و هنر‌های محلی و با هدف ترویج و شناساندن فرهنگ و تمدن جزیره جهانی قشم فعالیت می‌کنند.

گورانی شمار واحد‌های بومگردی فعال در قشم را ۱۱۰ واحد اعلام کرد و افزود: در صورت ارایه خدمات غیمتعارف با فرهنگ جزیره قشم، واحد‌های متخلف تعطیل می‌شوند.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته علاوه بر برخورد با بومگردی‌های متخلف، برنامه‌ریزی‌های خوبی نیز برای تشویق مجموعه‌هایی که به معرفی بهتر ظرفیت‌ها و فرهنگ جزیره می‌پردازند، پیش‌بینی شده است.

گورانی تصریح کرد: جذابیت‌های گردشگری و ژئوسایت‌ها در غرب جزیره قشم واقع شده و از همین رو استقرار بومگردی‌ها، کمپ پارک‌ها و مجموعه‌های اقامتی در غرب جزیره با هدف خدمات رسانی بهتر و توزیع گردشگران جزیره در ایام گردشگرپذیری قشم و بویژه تعطیلات نوروز صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروز و همزمانی آن با ماه مبارک رمضان، دستورالعمل‌های ویژه‌ای برای تعیین چارچوب فعالیت تاسیسات اقامتی و بویژه بومگردی‌های جزیره قشم آماده می‌شود.

منبع: همشهری

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها