|
کدخبر: 322224

بازار خودرو / قیمت خودرو / خرید خودرو / خودروی داخلی

روز آرام بازار خودرو / آرامش قبل از طوفان؟

قیمت خودرو‌های داخلی امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته معامله می‌شود.

اقتصاد روز آرام بازار خودرو / آرامش قبل از طوفان؟

روز جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲، بازار خودرو وضعیت آرامی را تجربه می‌کند و قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است. این ثبات قیمتی در حال حاضر به دلیل تعطیلی بازار است و با توجه به افزایش نرخ ارز در هفته جاری، انتظار می‌رود در صورت ادامه این افزایش نرخ ارز، قیمت خودرو نیز افزایش یابد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت باثباتی را تجربه می‌کند.

قیمت خودرو‌های داخلی امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته معامله می‌شود.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته اخیر برخلاف کلیت بازار، تغییرات چندانی نداشته و نسبت به ابتدای هفته، ۱۷ میلیون تومان گران‌تر شد و با ۴۲۹ میلیون تومان معامله می‌شود. به این ترتیب کوییک دنده‌ای S تنها در عرض دو هفته ۳۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشت.

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که در روز‌های گذشته نوساناتی را تجربه کرد. این خودرو با رشد ۸ میلیون تومانی نسبت به شنبه این هفته به نرخ ۷۳۰ میلیون تومان رسید. به این ترتیب شاهین G رشد ۴۲ میلیون تومانی را در دو هفته به ثبت رساند.

دنا پلاس تیپ ۱ دنده‌ای یکی از محبوب‌ترین سدان‌های داخلی محسوب می‌شود که با رشد ۳۰ میلیون تومانی نسبت به روز شنبه این هفته، سرانجام به قیمت ۸۱۰ میلیون تومان رسید؛ بنابراین این خودرو با رشد ۶۶ میلیون تومانی طی دو هفته اخیر یکی از بیشترین افزایش‌ها را در میان خودرو‌های ایرانی داشت.

پژو پارس LX TU ۵ که قیمت آن با انتشار خبر هیجانی توقف تولید ۷۲ میلیون تومان گران شده بود، طی این هفته رشد چندانی نداشت و تنها ۱۰ میلیون تومان بالا رفت و به ۸۲۰ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو‌های مونتاژی نیز از آغاز روند معاملات امروز هیچ تغییری ندارد.

ام‌وی‌ام X ۲۲ دنده‌ای اسپرت لاکچری که جزو ارزان‌ترین کراس‌اوور‌های مونتاژی بازار شناخته می‌شود، هفته گذشته ۳۰ میلیون تومان گران‌تر شده بود که طی این هفته پنج میلیون تومان ارزان‌تر شد و به ۸۲۰ میلیون تومان رسید.

جک J ۴ آپشنال، اما برخلاف اکثریت بازار، ارزان‌تر شده است. این سدان پرفروش کرمان موتور طبق نوساناتی که در طول هفته تجربه کرد، سرانجام ۱۲ میلیون تومان افت قیمت داشته و به نرخ ۸۵۰ میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم پنج نفره از کراس‌اوور‌های مونتاژی بهمن موتور بوده که همانند دیگر خودرو‌های بازار، گران‌تر شده است. این خودرو ب نوساناتی که در هفته جاری داشت، سرانجام با همان نرخ یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما ۸ S که از جدیدترین خودرو‌های مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که هفته گذشته ۱۳۰ میلیون تومان بالا رفته بود؛ این هفته نیز ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت و به نرخ دو میلیارد تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

با توجه به روند تغییرات قیمت خودرو در هفته جاری می‌توان متوجه شد که به‌رغم نزیکی به شب عید، تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد و فرمان قیمت‌ها در دستان نرخ ارز است؛ بنابراین هفته آینده نیز در صورتی که دولت نتواند از رشد نرخ ارز جلوگیری کند، قیمت خودرو نیز صعودی خواهد بود. 

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها