|
کدخبر: 321273

بازار خودرو / خودرو سازی /واردات خودرو

مشتریان خودروی ژاپنی گوش به زنگ باشند / این ۲ سامورایی در راه ایران

خودروهای سوزوکی جیمنی و سوزوکی فرانکس به تازگی وارد بازار خودروی ایران شده‌اند. این ورود آنها به بازار ایران، به معنای ارائه گزینه‌های جذاب و جدید برای مشتریان ایرانی است. این خودروها با طراحی و ویژگی‌های خاص خود، می‌توانند به عنوان گزینه‌های جذاب و مناسب در بازار خودروی ایران برای مشتریان محسوب شوند.

اقتصاد مشتریان خودروی ژاپنی گوش به زنگ باشند / این ۲ سامورایی در راه ایران

سبد محصولاتی سوزوکی در بازار ایران سنگین‌تر می‌شود. با اضافه شدن دو عضو دیگر خانواده این خودروساز ژاپنی در بازار ایران چهار نفره می‌شود.

سوزوکی جیمنی و سوزوکی فرانکس به بازار خودروی ایران می‌آیند. این دو عضو خانواده سوزوکی پیش از این در بازار خودروی ایران حضور نداشتند بنابراین می‌توانند برای مشتریان ایرانی خودرو‌های جذابی محسوب شود. البته این دو خودرو از خط تولید سوزوکی در هند و با همکاری خودروساز هندی ماهیندرا تولید می‌شود.

چنانچه این دو خودرو به جمع خودرو‌هایی که پیش‌تر از برند سوزوکی پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش خودرو قرار گرفتند، بپیوندد جمع محصولات این خودروساز ژاپنی در سامانه یکپارچه فروش محصولات وارداتی به عدد چهار می‌رسد.

پیش از این سوزوکی Ciaz و سوزوکی Baleno در دسترس متقاضیان ایرانی قرار گرفته بودند. این دو خودرو نیز جز محصولاتی بودند که برای اولین بار در تیررس خریداران ایرانی قرار می‌گرفتند.

سوزوکی ویتارا اولین خودرویی سواری از این خودروساز ژاپنی بود که در سال‌های پیش در بازار خودروی ایران حاضر شد.

ایران خودرویی‌ها پای این خودروساز ژاپنی را به بازار ایران باز کردند. حضور ویتارا و علاقمندی متقاضیان به این خودرو سبب شد شرکت واردکننده برند سوزوکی در دور جدید ورود خودرو به کشور، امیدوار باشد تا مشتریان ایرانی از محصولات جدید سوزوکی استقبال کنند.

شرکت واردکننده برند سوزوکی در دور جدید ابتدا یک خودروی سدان کوچک شهری و یک خودروی هاچ بک (بدون صندوق عقب) را روانه سامانه یکپارچه فروش خودرو‌های وارداتی کرد. اما حالا این شرکت وارد کننده قصد دارد تا شانس خود را برای حضور در بازار خودرو‌های کراس اوور با عرضه سوزوکی فرانکس و سوزوکی جیمنی آزمایش کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد سوزوکی فرانکس نسخه کراس اوور سوزوکی Baleno است.

زمان عرضه دو خودروی جدید برند سوزوکی در سامانه یکپارچه فروش خودرو به شفاف مشخص نیست، اما اخبار رسیده نشان می‌دهد شرکت واردکننده در حال کسب مجوز‌های لازم برای عرضه دو محصول جدید خود از مراجع مربوطه است.

پیش بینی می‌شود عرضه دو محصول جدید برند سوزوکی به سال آینده موکول شود. اما از آنجایی که این دو محصول علاوه بر اینکه در کلاس خودرو‌های کراس اوور قرار دارند، برای اولین بار در بازار ایران حاضر می‌شوند با استقبال خریداران ایرانی مواجه شوند.

شرکت واردکننده امیدوار است این دو خودروی کراس اوور خاطرات روز‌های خوش سوزوکی ویتارا را در بازار ایران تکرار کنند.

خودروی سوزوکی فرانکس یکی از محصولات برجسته شرکت سوزوکی موتورز است. این خودرو دارای طراحی جذاب و کوچکی است که برای استفاده در شهرها و ترافیک شلوغ مناسب می‌باشد.

سوزوکی فرانکس با ابعاد کوچک و خطوط زیبا، راحتی و آسانی در رانندگی را به همراه دارد. با موتور کوچک و بهره‌وری سوزان، این خودرو به صرفه و اقتصادی است و مصرف سوخت کمی دارد. همچنین، دارای فضای داخلی مناسبی است که برای آرامش و راحتی سفرهای شهری بسیار مناسب است.

سوزوکی جیمنی یک خودرو سنگین کوچک چهار چرخ برای ماجراجویی و رانندگی در مسیرهای دشوار است. با طراحی جذاب و خصوصیات زیادی از جمله جسم بدنه‌ای مقاوم و قدرتمند، سیستم چهار چرخ محرک و قابلیت عبور از موانع سخت، جیمنی برای آن دسته از افرادی که به دنبال تجربه ماجراجویی در طبیعت هستند بسیار مناسب است.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر