|
کدخبر: 321184

قیمت گوشت / تولید گوشت / بازار گوشت

فروش گوشت ۳۱۰ هزار تومانی در این فروشگاه ها + جزئیات

گوشت گوسفندی با قیمت ۳۷۰ هزارتومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود. با این حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که در برخی استان‌ها، گوشت‌های گرم به اصطلاح دولتی برای استفاده در کبابی‌ها توزیع می‌شود.

اقتصاد فروش گوشت ۳۱۰ هزار تومانی در این فروشگاه ها + جزئیات

در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گوشت گوسفندی گرم به قیمت ۳۷۰ هزار تومان برای هر کیلو، گوشت گرم گوساله به قیمت ۳۱۰ هزار تومان برای هر کیلو و گوشت گردن گوسفندی به قیمت ۲۹۰ هزار تومان برای هر کیلو عرضه می‌شود.

فارس در گزارشی نوشت: چند ماه گذشته، قیمت گوشت قرمز در بازار از کیلویی ۵۰۰ هزار تومان عبور کرده بود. بر اساس اعلام مرکز آمار ۱۴ میلیون راس دام به کشتارگاه‌ها در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰روانه شده بود که دو برابر استاندارد هر ساله است.

به گفته دامداران، کمبود و گرانی نهاده موجب شده بود آنها دام خود را روانه کشتارگاه‌ها کنند که در بین آنها دام‌های مولد هم کم نبود؛ نتیجه اینها باعث کمبود و گرانی گوشت شده بود.

در سال جدید ۱.۳ میلیون تن نهاده بین دامداران توزیع شده که قیمت را برای دامداران پایین آورده است، کشتار دام هم به رقم استاندارد ۸ میلیون راس رسیده است که اثر آن در کاهش قیمت بازار از همین الان دیده می‌شود و تاثیر اصلی روی قیمت بازار از سال جدید خواهد بود.

به گفته قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی، تا پایان ماه مبارک رمضان ۳۰ هزار تن گوشت وارد کشور می‌شود. با این حال، گزارش‌هایی هم از استان‌های مختلف کشور وجود دارد که نشان می‌دهد بر توزیع گوشت در استان‌ها، نظارت چندانی از سوی ادارات کل انجام نمی‌شود.

یک مصرف کننده گوشت در شهر شیراز گفت: اینجا خبری از توزیع گوشت گرم گوسفندی و گوساله با قیمت ۳۱۰ و ۳۷۰ هزار تومان نیست. گوشت منجمد برزیلی با قیمت کیلویی ۴۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود که آن هم صف‌های طولانی دارد و خیلی اوقات به افرادی که در صف ایستاده‌اند، نمی‌رسد.

به گفته وی، در شیراز قیمت گوشت گرم در قصابی‌ها، نزدیک به هر کیلو ۶۰۰ هزار تومان است.

گوشت‌های گرم به اصطلاح دولتی با وجود وفور در کشور، در برخی استان‌ها در نبود نظارت دقیق بر عرضه، به کبابی‌ها می‌رسد.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها