|
کدخبر: 321132

خودرو فرسوده/حمل و نقل/معاینه فنی

فعالیت مراکز معاینه فنی ۶ اسفند / کدام شعبه ها باز هستند؟

سرپرست شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از فعالیت مراکز معاینه فنی در تعطیلی پیش رو خبر داد.

اقتصاد فعالیت مراکز معاینه فنی ۶ اسفند / کدام شعبه ها باز هستند؟

شنیده ها حکایت از آن دارد که ۱۵ مرکز معاینه فنی در تعطیلی روز آینده ۶ اسفند به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

سرپرست شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از فعالیت ۱۵ مرکز معاینه فنی در روز تعطیل رسمی ۶ اسفند ماه روز نیمه شعبان در پایتخت خبر داد.

سید محمد مهدی میرزایی قمی ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر(عج) و اعیاد شعبانیه در توضیح جزئیات خبر افزود: در روز یکشنبه ۶ اسفند مراکز بیهقی و شهید آبشناسان به صورت شبانه روزی و مراکز خاوران، امام رضا(ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فدائیان اسلام، آزادی و واحدهای سیار جیحون، بوتان، شریعتی (شماره۵ و۶)، اتحاد، یاس فاطمی و شهرری از ساعت ۷ الی ۱۴ فعال هستند.

وی در خصوص فعالیت مراکز معاینه فنی شهر تهران در ایام تعطیلات رسمی گفت: با توجه به ماه های پایانی سال و افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی، جهت رفاه حال و تسهیل در خدمت رسانی به شهروندان به ویژه در ایام تعطیل که مشتریان با فراغت خاطر بیشتری می توانند از خدمات مراکز استفاده نمایند این مجموعه بنا بر تقاضای مشتریان نسبت به ارائه خدمات در چند مرکز در ایام تعطیل اقدام کرده است.

میرزایی قمی در پایان خاطر نشان کرد: شهر تهران از بضاعت ۶۴ خط معاینه فنی مختص خودروهای سبک در ۱۷ مرکز معاینه فنی ثابت و ۱۵ واحد سیار تک خطه و همچنین سه مرکز معاینه فنی تک خطه مختص خودروهای سنگین برخوردار بوده که امسال در مقایسه با سال گذشته به علت افزایش خطوط معاینه فنی و ساعت کاری و همچنین مدیریت صف با انجام تغییر نحوه پذیرش از حضوری به اینترنتی در حال حاضر کلیه مراکز فاقد صف انتظار هستند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، به گفته وی، شهروندان می توانند جهت اطلاع از آدرس و نحوه فعالیت مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه و یا با سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس حاصل نمایند.

رئیس پلیس راهور فراجا تاکید کرد که در ایام نوروز، خودرو‌های فاقد معاینه فنی اجازه تردد در جاده‌های کشور را ندارند.

سردار سید تیمور حسینی در جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی نوروز ۱۴۰۳ که با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و نمایندگانی از وزارت بهداشت، سازمان راهداری، اورژانس، جمعیت هلال احمر و ... برگزار شد، گفت: در طرح نوروزی ۱۴۰۲ و برابر آمار‌های رسمی متاسفانه ۱۲۱۷ نفر درپی تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که نسبت به سال گذشته افزایش شش درصدی را نشان می‌دهد.

حسینی گفت: همچنین ما پیشنهاد می‌کنیم که برای طرح نوروزی یک کمیته مشترک متشکل از سازمان مدیریت بحران، سازمان امدادونجات، راهداری و پلیس راهور تشکیل شود تا در لحظه درمورد شرایط و وضعیتی که ایجاد می‌شود تصمیم‌گیری شود. به عنوان مثال اگر هشدار سطح نارنجی یا قرمز صادر شد باید در کمترین زمان ممکن اقدام و تصمیم‌گیری شود.

وی بر ضرورت کنترل دقیق و جدی معاینه فنی خودرو‌ها تاکید کرد و گفت: در مورد ناوگان عمومی مسافر ما بازدید‌های فنی را از همه پایانه‌های مسافری خواهیم داشت و از تردد اتوبوس‌هایی که سلامت کامل فنی ندارند، جلوگیری خواهد شد. این حساسیت در مورد خودرو‌های شخصی هم وجود دارد و در همین راستا هیچ خودرویی بدون معاینه فنی امکان تردد در جاده‌ها را نخواهد داشت. همکاران من این موضوع را کنترل خواهند کرد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها