|
کدخبر: 320936

بلیط مترو/قیمت بلیط مترو/بلیط اتوبوس

نحوه ورود اتوبوس‌های جدید / تامین مالی چگونه است؟

شهردار تهران، امروز در ارتباط با ورود اتوبوس های جدید جزئیاتی را منتشر کرد.

اقتصاد نحوه ورود اتوبوس‌های جدید / تامین مالی چگونه است؟

مدتی است که خبرهایی درباره ورود اتوبوس های جدید به پایتخت، همچنین نحوه تامین مالی آن ها خبرهایی به گوش می رسد و  امروز، شهردار تهران جزئیاتی را در این باره منتشر کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری تصدی‌گری نمی‌کند و رانندگان اتوبوس های جدید سهام دار می‌شوند، ابراز داشت: امیدواریم اتوبوس‌های جدید به زودی وارد ناوگان شود.

 علیرضا زاکانی در جلسه نوبت بعدازظهر شورای شهر که به ادامه بررسی لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۳ شهرداری تهران اختصاص داشت، در مورد نحوه ورود اتوبوس‌های جدید و مدل تأمین مالی آنها، گفت: مدل‌های تأمین مالی متفاوت است و ما ۲۵۰۰ اتوبوس را با بخش داخلی قرارداد بستیم که ۲۰۰۰ اتوبوس تا پایان سال آینده و ۵۰۰ اتوبوس هم تا اخر ۱۴۰۴ موکول شده و بخشهایی آمده و بخش های دیگر هم در حال تولید است. همچنین ۵۰۰ اتوبوس برقی از مجموعه شتاب خریداری شد که بخشی تا آخر سال تحویل داده می‌شود.

وی گفت: اتوبوس‌هایی که از شرکت‌های عقاب، اسنا و سبلان خریدیم تا سال ۱۴۰۳ تحویلش تمام می‌شود و برای این قاعده بخشی از منابع نقد، بخشی غیرنقد و تسهیلات است که آقای فروزنده زحمت آن را می‌کشد.

شهردار تهران  با بیان اینکه ۲۵۰۰ اتوبوس خرید خارجی برقی است که نمونه آن در گمرک بندرعباس بوده و در حال ترخیص است، تصریح کرد: نمونه های اتوبوس برقی، ون و تاکسی برقی در گمرک است که نمونه ها را باید به سازمان استاندارد بدهیم که ۶ ماه بعد از عملیاتی شدن قرارداد در ایران خواهد بود و سال آینده در تهران ۴۵۰۰ اتوبوس فعلی هم اضافه می‌شود و البته ۵۰۰ اتوبوس هم از طریق بازسازی اساسی تأمین می‌شود.

زاکانی با بیان اینکه ما با چینی‌ها یوزانس می‌کنیم، اما ۲۰ درصد را اول می‌گیرند، ادامه داد: تأمین مالی ۲۵۰۰ اتوبوس خارجی در تبصره ای که در جلسه صبح به ما مجوز دادید تا تسویه ۲۰ درصد اولیه را ما باید درشش ماه انجام دهیم و آخر سر هم پول این اتوبوس‌های خارجی را نیز در قالب ماده ۱۲ صرفه جویی ارزی حدود ۴۵ درصد دولت می دهد که البته این تخصیص پسینی است نه پیشینی یعنی بعد از هزینه کرد، پول پرداخت می‌شود و با رییس جمهور جلسه گذاشتیم و ایشان هم دستور دادند که با اولویت انجام شود.

شهردار تهران افزود: در خواست داریم این پرداخت که پسینی است، پیشینی شود و با وزرا جلسه داشتیم و گفتند این پول در دولت است اما قانون می‌گوید که اول صرفه جویی کنید و بعد پول را می‌دهیم که ما می‌خواهیم پیشینی شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران تصدی‌گری نمی‌کند و رانندگان سهام دار می‌شوند، گفت: امیدواریم اتوبوس‌های جدید به زودی وارد ناوگان شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد که شورای شهر تهران در تعیین نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی پایتخت برای سال آینده دو سناریو در نظر گرفته است.

جعفر تشکری هاشمی در مورد نحوه بررسی لوایح تعیین نرخ و بهای کرایه وسایل حمل و نقل عمومی از طراحی دو سناریو برای افزایش قیمت نرخ کرایه های تاکسی خبر داد و گفت: می توان به مانند هر سنوات گذشته، نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی را به یک نسبت با توجه به نرخ تورم اعلامی از سوی مراکز رسمی افزایش داد.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها