|
کدخبر: 318384

حقوق معلمان / افزایش حقوق / حقوق فرهنگیان

پرداخت فوق العاده ویژه به فرهنگیان / معلمان به ساحل امن رسیدند

نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش درخصوص پرداختی ویژه به فرهنگیان نکاتی را مطرح کرد.

اقتصاد پرداخت فوق العاده ویژه به فرهنگیان / معلمان به ساحل امن رسیدند

علیرضا منادی سفیدان در یک نامه به رضا مراد صحرایی، درخواست پرداخت فوری ویژه ۵۰ درصدی به فرهنگیان را مطرح کرد.

متن نامه به این شرح است:

جناب آقای دکتر صحرایی

وزیر محترم آموزش و پرورش

سلام علیکم

مستحضرید نقش بسیار مهم تعلیم و تربیت دانش آموزان و آینده سازان کشور، بر عهده معلمان است.

همانطور که حضرت آیت الله دکتر رئیسی رئیس جمهور محترم هم اشاره داشته اند:

«درست نیست که معلم گرفتار حقوق و معیشت خود باشد، رسیدگی به معیشت معلمان ضروری است.»

متاسفانه توجه به معیشت معلمان و نیروهای وزارت آموزش و پرورش در ادوار گذشته مغفول مانده و لازم است نسبت به جبران این ،غفلت اقدام لازم معمول گردد.

به استناد ماده (۷۰) قانون مدیریت خدمات کشوری شغل معلمی جزو مشاغل تخصصی تلقی گردیده است و در راستای بند (۱۰) ماده (٦۸) قانون مدیریت خدمات کشوری و بند (٤) ماده واحده قانون اصلاح بودجه سال ۱٤٠١ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری که دیوان عدالت اداری در دادنامه شماره ۱۴۰۲۳۱۳۹۰۰۰۰۱۹۹۱۳۶ مورخ ۱٤۰۲/۱/۲۹ این ترمیم حقوق و مزایا را دائمی دانسته است متاسفانه آن وزارتخانه هنوز هیچ اقدام ملموسی در مسیر تحقق قانون در مورد اعطای فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی انجام نداده است.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید گزارشی از اقدامات انجام شده توسط آن وزارتخانه در اجرای تخصیص این فوق العاده را برای معلمان اعلام نموده و در جهت پیشگیری از نارضایتی بیشتر، سریعا نسبت به افزایش فوق العاده ویژه پرسنل وزارت آموزش و پرورش به ۵۰ درصد اقدامات لازم را انجام داده و نتیجه را به این کمیسیون اعلام نمایند.

نامه-حقوق-معلمان

وظیفه دولت در قبال افزایش حقوق فرهنگیان

وظیفه دولت در قبال افزایش حقوق فرهنگیان به منظور تشویق و حمایت از این گروه حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت است. دولت باید سیاست‌ها و برنامه‌هایی را تدوین و اجرا کند که به افزایش حقوق و مزایای فرهنگیان بپردازد. این شامل تعیین حقوق و دستمزد مناسب برای فرهنگیان، تنظیم سیستم مکافات و پاداش‌های عادلانه، ارتقای شرایط کاری و آموزشی فرهنگیان، ایجاد فرصت‌های آموزش و پژوهش برای آنان، و ترویج فرهنگ احترام و تقدیر نسبت به این حرفه‌ایان می‌شود. همچنین، دولت باید با بررسی و ارزیابی منظم شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی، بهبود و افزایش حقوق فرهنگیان را در دستور کار خود قرار دهد.

نقش دولت در امور فرهنگیان

نقش دولت در امور فرهنگیان بسیار حائز اهمیت است. دولت مسئولیت تعیین و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های مربوط به حوزه فرهنگی را دارد. این شامل تدوین و اجرای سیاست‌های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی، تامین منابع مالی و اعتباری برای توسعه فرهنگ و هنر، ارتقای سطح آموزش و پژوهش در حوزه‌های مختلف، ترویج فرهنگ و هنر در جامعه و حمایت از فرهنگیان و هنرمندان در تحقق اهداف خود می‌شود. همچنین، دولت مسئولیت تنظیم قوانین و مقررات مربوط به فعالیت‌های فرهنگیان را نیز بر عهده دارد.

منبع: خانه ملت
  • فرهنگی ارسالی در

    قیمت هاسرسام آوربالامیره ،قشرمافرهنگیان وکارگران داریم نابودمیشیم.

  • ناشناس ارسالی در

    دولت نمیخادسرانتخابات ماهی ب ه منطم حقوق بازنشسته هاروبده بازنشسته۱۴۰۲ حقوق دی و اریزنشده برونگم بشن

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها