|
کدخبر: 315742

بازار سرمایه | شاخص بورس | سهامداران عدالت

فوری / این افراد سهام عدالت می گیرند

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی اعلام کرده است که هیچ دستورالعمل جدیدی برای ثبت‌نام متقاضیان واجد شرایط جدید به منظور دریافت سهام عدالت صادر نگردیده و بر این اساس، امکان الحاق اشخاص جدید به جامعه‌ی برخورداران از سهام عدالت میسر نمی‌باشد.

اقتصاد فوری / این افراد سهام عدالت می گیرند

در ادامه، بورس اوراق بهادار تهران که بنیاد آن را در دهه ۶۰ میلادی ریخته شده است، به عنوان اولین بازار اوراق بهادار منطقه خاورمیانه، دارای جایگاهی برجسته در تاریخچه مالی ایران می‌باشد. این مرکز مالی که از حجمی محدود در معرفی دارایی‌های مالی شروع کرد، به‌تدریج به یک مرکز اساسی و پیشرفته برای معامله اوراق بهادار و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در ایران تبدیل شد. تحت تأثیر رشد اقتصادی کشور و تحولاتی که در عرصه سیاسی رخ داد، این بورس شاهد توسعه در فعالیت‌ها و تجدیدنظرهای قانونی در بازار مالی بوده است. اینک، بورس تهران را به عنوان یکی از پراهمیت‌ترین مسیرهای دستیابی به سرمایه‌گذاری در داخل کشور و به‌عنوان یکی از بازارهای سرمایه‌ای معتبر در خاورمیانه شناخته می‌شود.

 مدیرعامل سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی گفت: دستورالعمل جدیدی برای ثبت‌نام افراد حائز شرایط برای دریافت سهام عدالت صادر نشده و برهمین اساس امکان بهره‌مندی افراد جدید از سهام عدالت وجود ندارد.

قاسمی روز شنبه در نشست خبری اظهار کرد: در سال ۱۳۸۵ مردم براساس ۱۳ دهک رتبه‌بندی شدند و ۴۹ شرکت حمایت از سهام عدالت را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه ۶۶۷ هزار و ۴۰۹ نفر شامل ۸۴ درصد جمعیت استان سهام‌دار سهام عدالت هستند، افزود: ۲۹ درصد به روش مستقیم و ۷۱ درصد به روش غیرمستقیم سهام عدالت خود را مدیریت می‌کنند.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی با تاکید براینکه درحال‌حاضر هیچ‌گونه سامانه‌ای برای ثبت نام سهام عدالت باز نیست، گفت: سهام خراسان جنوبی به عنوان نخستین استان با نماد "وِس خراج" وارد بورس شده است.

قاسمی عنوان کرد: مرحله اول سود سهام عدالت ۱۴۰۱ از ۲۳ آذر ماه جاری آغاز شده و تا شب یلدا ادامه دارد، گفت: همچنین مرحله دوم واریز سود سهام عدالت از اواخر اسفند ماه آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: در این مرحله دارندگان سبد سهام عدالت چهار میلیون و ۹۲۰ هزار ریالی، مبلغ ۶ میلیون و ۸۱۰ هزار ریال، سهام پنج میلیون و ۳۲۰ هزار ریالی، مبلغ هفت میلیون و ۳۶۰ هزار ریال و سبد سهام ۱۰ میلیون ریالی، ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال سود دریافت خواهند کرد.

قاسمی با اشاره به شناسایی جاماندگان سهام عدالت در خراسان جنوبی ادامه داد: حدود ۶۰۰ نفر در استان برای دریافت سهام عدالت شناسایی شده‌اند اما هنوز برای واریز سهام زمان مشخصی تعیین نشده است.

وی در خصوص واریز نشدن و یا تاخیر در واریز سود سهام عدالت برخی افراد هم گفت: حساب بانکی مشترک، ادغام بانک‌ها و اشکال در شماره شبا بانکی، حساب راکد، حساب‌های بلند مدت و حساب مسدود و ارزی از جمله دلایلی است که سود در این مرحله برای افراد واریز نشده است.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی عنوان کرد: درحال‌حاضر ثبت‌نام سهام عدالت برای هیچ سن و قشری حتی فرزند تازه متولد شده انجام‌ نمی‌شود، بیان کرد: همچنین هیچ‌گونه سامانه‌ای برای ثبت نام سهام عدالت باز نیست.

قاسمی تصریح کرد: همچنین برای دریافت سود سهام عدالت متوفی، بازماندگان باید در ابتدا انحصار وراثت کرده و سپس مدارک خود را به کارگزاری‌های "بیدار، آگاه و یا مفید" تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه شماره شبا مهم‌ترین ابزار برای دریافت سود سهام عدالت است، افزود: افراد تحت پوشش سهام لازم است در نهایت تا آخر امسال، شماره شبا خود را در سامانه سجام یا سامانه سهام عدالت درج کنند.

منبع: همشهری

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها