|

بخوانید :

کدخبر: 294895

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

بورس در سقوط / فولاد در صدر نمادهای ریزشی + نقشه بازار

بورس در معاملات ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با ریزش ۲۳۳۲۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۱۲ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد بورس در سقوط / فولاد در صدر نمادهای ریزشی + نقشه بازار

بورس  بهار سال جدید را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را داده است. در فروردین و اردیبهشت سال جاری روند بازار و شاخص کل صعودی ادامه یافت و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. در هفته های اخیر ورق برگشت و شاخص کل با ریزش و اصلاح شدیدی روبرو شد که در واکنش به این اتفاق مدیران بورسی این روند را طبیعی می دانند. هر چند خبرهای حاشیه ای هم در زمینه سیاست و هم مصوبات دولت همچنان اثربخش و تاثیرگذار بر روند معاملات است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات اولین روز معاملاتی هفته را با رشد نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از رشد کاهش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش بالای ۱۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فولاد، فملی، تاپیکو، کگل، پارسان، حکشتی و خودرو با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش افزایشی شد تا با کاهش ۴۱۱۱ واحدی به ۷۶۰ هزار و ۹۵۷ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با کاهش بیش از ۲۳ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۸۴,۹۲۲,۸۵۴.۸۷۳ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۱۰۵,۸۵۷.۴۰۱ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۳.۵۶۰ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، شاوان، شراز، شگویا، هرمز، زاگرس و کگهر هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...