|

بخوانید :

کدخبر: 274730

خبر خوش برای خریداران محصولات سایپا

گروه خودروسازی سایپا مدعی شد میزان سرقت محصولات این شرکت به شدت کاهش یافته است. پلیس و مشتریان همواره از ایمنی و امنیت پایین محصولات خودروسازان داخلی و سرقت راحت آن‌ها انتقاد داشته‌اند ولی تاکنون اقدامات مهمی در این زمینه صورت نگرفته بود؛ اما حالا گروه سایپا مدعی شده ضمن همکاری نزدیک با پلیس آگاهی اقدامات بسیار مؤثری در راستای ارتقا ایمنی در برابر سرقت خودرو و قطعات آن انجام داده است.

مدیر مهندسی گروه خودروسازی سایپا در خصوص ایمنی و امنیت خودروهای تولید داخل این شرکت اظهار داشت:

همواره خود را متعهد به بهبود مستمر کیفیت محصولات خود دانسته و به ویژه پس از دستور ویژه ریاست محترم جمهوری و در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم ارتقاء ایمنی و کیفیت خودرو، با برنامه‌ریزی و تعریف پروژه‌های مختلف موفق به ارتقا کیفیت، ایمنی و امنیت محصولات شده است.

گاگیک کشیشیان گفت:

در همین راستا و به منظور افزایش رضایت مشتریان گرامی، مدت‌زمان گارانتی و همچنین خدمات امدادی برای کلیه محصولات گروه، از ابتدای سال ۱۴۰۱ از دو سال (مطابق قانون) به سه سال افزایش یافته است.

مدیر مهندسی سایپا می‌افزاید:

علیرغم استمرار تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی و صنعت خودرو، با وجود تعلیق ۶ استاندارد در شورای عالی استاندارد، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده کلیه محصولات آتی گروه خودروسازی سایپا منطبق با استانداردهای ۸۵ گانه تقدیم مشتریان و ملت عزیز خواهد شد. با همت و پشتکار جوانان نخبه و عزم جمعی همه ارکان سازمان، گروه سایپا مفتخر است که شاهین، ایمن‌ترین خودرو کشور را تقدیم کشور و ملت عزیز نموده است.

اما مدیر سایپا در خصوص اقدامات انجام شده برای خانواده محصولات X۲۰۰ به منظور افزایش امنیت آن‌ها می‌گوید جانمایی سامانه‌های ECU، ACU و ICU داخل اتاق و پشت داشبورد باعث شده امکان دسترسی سارقان به آن‌ها بسیار مشکل شود و بنا به گزارش پلیس آگاهی، عملاً سرقت این قطعات در محصولات گروه خودروسازی سایپا به صفر رسیده است. کشیشیان همچنین می‌گوید تبدیل مکانیسم قفل درب‌ها از لینکی به کابلی و همچنین حذف دکمه قفل کن داخلی موجب افزایش امنیت خودرو در باز کردن درب‌های خودرو از بیرون شده است و همچنین حذف قفل روی درب صندوق و قفل درب سمت شاگرد، به منظور محدودیت در دسترسی سارقین به صندوق‌عقب و ورود به خودرو از دیگر اقدامات در محصولات خانواده ایکس ۲۰۰ است.

مدیر مهندسی محصول گروه سایپا تصریح کرد:

تغییر دستگیره درب‌های جانبی به حالت Easy Open ضمن سهولت باز شدن و بروز شدن دستگیره‌ها باعث افزایش امنیت خودرو در مقابل سرقت از طریق باز کردن لینک دستگیره از لای دستگیره موردنظر شده است. در خصوص مکانیسم قفل درب موتور محصولات X۲۰۰ نیز با عبور کابل درب موتور از داخل لوله فلزی باعث ارتقا امنیت درب موتور و پیش‌گیری از دسترسی سارق به قفل درب موتور شده است.

مدیر گروه خودروسازی سایپا در بحث امنیت قطعات مهم و گران‌قیمت خودروهای این شرکت اظهار داشت:

ردیابی قطعات مهم و گران‌قیمت (بیش از ۳۰ قطعه که در حال گسترش به بیش از ۷۰ قطعه است) با شماره سریال و لینک آن با شماره شاسی، به منظور امکان ردیابی قطعات سرقت شده توسط خودروساز و پلیس آگاهی از دیگر اقدامات گروه سایپا در کلیه محصولات گروه خودروسازی سایپا است.

کشیشیان به خانواده محصولات SP۱۰۰ یعنی شاهین و آریا نیز اشاره داشت و افزود:

در خصوص محصولات خانواده SP۱۰۰، با توجه به تکنولوژی به‌روز این محصولات، علاوه بر مواردی که در محصولات X۲۰۰ به آن اشاره شد، تجهیز خودرو به سامانه PEPS (ورود بدون کلید)، ESCL (قفل‌برقی فرمان) و استارت دکمه‌ای که از طریق ECU و BCM مدیریت امنیتی محصول را بر عهده دارد. از نکات بسیار مهم و منحصربه‌فرد محصولات خانواده شاهین، همچنین می‌توان به استفاده از ورق‌های HSS با استحکام بالا در بدنه خودرو اشاره نمود، که علاوه بر افزایش ایمنی خودرو در تصادفات، باعث افزایش امنیت ورود سارقین از طریق خم کردن کلاف درب‌ها شده است نیز در نظر گرفته شده است.

منبع: پدال
  • جبلی ارسالی در

    منم موافقم
    چون ی بار با سوزن قفلی در ماشینم را باز کردن
    تبریک به س ایپا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...