|

بخوانید :

کدخبر: 273707

توسعه تجارت با روسیه در دستور کار وزارت صمت

معاون وزیر صمت گفت: این سازمان چند فاکتور مهم را برای توسعه تجارت با روسیه در دستور کار قرار داده که توسعه بازار مهمترین فاکتور در این میان است.

اقتصاد توسعه تجارت با روسیه در دستور کار وزارت صمت

علی رضا پیمان پاک در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان جمهوری اسلامی ایران در روسیه، اظهار کرد: توسعه بازار، به این معناست که ساز و کارهایی را ایجاد کنیم که تجار ایرانی و روسی بر مبنای آن ارتباط درستی با یکدیگر برقرار کنند و برگزاری نمایشگاه‌های اختصاصی – تخصصی ایران می‌تواند یکی از این ابزارها باشد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران یکی دیگر از فاکتورها را حضور در نمایشگاه‌های روسیه عنوان کرد و افزود: برنامه‌مان این است که در تمامی نمایشگاه‌های تخصصی که در روسیه برگزار می‌شود، پاویون تخصصی داشته باشیم.

همچنین ورونیکا نیکیشینا - رئیس مرکز صادرات روسیه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان ایران در شهر «مسکو» پایتخت روسیه گفت: محصولات صنعتی ایران به طور بالقوه توانایی کسب جایگاه و چشم انداز بسیار بالا در بازار روسیه دارند.

وی ادامه داد: انتخاب و کیفیت محصولات ایرانی شایسته تقدیر است و به‌همین دلیل است که بازرگانان روسی باعلاقه فراوان به پیشنهادات همکاران ایرانی خود نگاه می‌کنند.

رئیس مرکز صادرات روسیه افزود: نمایشگاه امروز گام مهمی برای افزایش کمیت کالاها خواهد بود که فهرست محصولات عرضه شده از ایران به روسیه و بالعکس را گسترش خواهد داد. من در مورد صنعت ساخت و ساز ایران نیز می‌گویم که نه تنها کیفیت بالا، بلکه طراحی عالی نیز دارد.

همچنین مقامات روسی به همراه مسئولان ایرانی ضمن افتتاح این نمایشگاه اذعان داشتند: کالاهای ساخت ایران پتانسیل قابل توجهی در بازار روسیه دارند و این نمایشگاه می‌توانند زمینه حضور شرکت‌های ایرانی در بازار روسیه را بیش از پیش فراهم کند.

بر اساس گزارش سازمان توسعه تجارت، نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در مجموعه نمایشگاهی (CROCUS EXPO)، شهر سکو روسیه، با حضور «علیرضا پیمان‌پاک» معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت، رئیس و تعدادی از اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران، سفیر جمهوری اسلامی در روسیه، عضو هیأت رئیسه مجلس، رئیس فراکسیون تعاون مجلس، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان دومای روسیه، رئیس مرکز صادرات روسیه، تعدادی از مسئولان اقتصادی روسیه، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و فعالان اقتصادی ایرانی و روسی حاضر، افتتاح و به مدت چهار روز آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه بیش از ۵۰ شرکت از ایران محصولات خود را در عرضه می‌کنند که شامل مصالح ساختمانی، کالاهای خانگی، متالورژی و محصولات شیمیایی است.

منبع: مشرق نیوز

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...