|

بخوانید :

کدخبر: 271125 کیمیا ملکی

اختصاصی گسترش نیوز؛

قیمت این لوازم خانگی عجیب شد / غذاساز ۷۰ میلیون ناقابل!

در این گزارش سعی داریم به سراغ قیمت غذاساز برویم که امروزه در بین لوازم خانگی از اهمیت خاصی برخوردار است.

اقتصاد قیمت این لوازم خانگی عجیب شد / غذاساز ۷۰ میلیون ناقابل!

یکی از بازارهایی که تقریبا در سکوت به سر می برد، بازار لوازم خانگی است. خرید از این بازار به نوعی جزء سخت ترین اقدامات است. بازار لوازم خانگی مدت ها است که ثبات خاصی ندارد. قیمت ها در این بازار آنقدر افزایش یافته که دیگر مردم قدرت خرید ندارند و تنها زمانی به سراغ آن می روند که دختر دم بخت داشته باشند یا لوازم خانگی آن ها خراب شده باشد.

از سوی دیگر طبق گفته دولت، لوازم خانگی خارجی راهی به بازار ندارد اما هنوز هم در بسیار از فروشگاه ها لوازم خانگی وارداتی به چشم می خورد. با این وجود خبری از گارانتی نیست. نکته جالب توجه این است که در برخی از فروشگاه های اینترنتی برگه گارانتی نیز به خریدار تحویل داده می شود. اما به دلیل اینکه این محصولات قاچاق حساب می شوند گارانتی درستی برای آن ها وجود ندارد و در صورت خرابی قطعه آن ها در کشور ما موجود نمی باشد.

همچنین اواخر خرداد بود که فروشندگان لوازم خانگی نسبت به ضرایب مالیاتی، افزایش نرخ ارز و رکود در بازار اعتراض داشتند.

حسین شهرستانی، عضو هیئت رئیسه اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی نیز در این خصوص گفته بود: با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر قیمت لوازم خانگی افزایش چشمگیر داشته، سود فروشندگان به نسبت قیمت کالاها بسیار کاهش پیدا کرده است و به هیچ عنوان درصدهای سود اعلام شده مخصوصاً در مناطقی که بورس یک کالا و بسیار رقابتی است قابل وصول نیست.  بنابراین وصول این مالیات بصورت عادلانه و با رضایت کسبه دور از تصور است. 

هر چند که در چند سال اخیر به علت تحریم و تغییر قیمت دلار، قیمت لوازم خانگی در شیب تند افزایش قیمت قرار گرفته است.

غذاساز یک دستگاه برقی چندکاره است که در تهیه انواع غذا و سالاد شما را همیاری می‌کند. افراد با داشتن این دستگاه پیشرفته در آشپزخانه علاوه بر راحتی بسیار، زمان کمتری را نیز صرف تهیه غذا کنند. به همین علت این محصول یکی از پر طرفدار ترین لوازم خانگی است.

هر چقدر امکانات غذاساز بیشتر باشد قیمت آن نیز بالا تر می رود . از غذاساز می توانید بابت آسیاب کن، خرد کردن مواد غذایی ، آب میوه گیر، رنده کردن مواد غذایی، مخلوط کردن مواد غذایی، درست کردن خمیر، حلقه کردن مرکبات، درست کردن چیپس و لواشک، درست کردن سالاد، درست کردن بستنی، تهیه پوره، درست کردن کره و خامه و چرخ کردن گوشت استفاده کنید.

در این گزارش سعی داریم به سراغ قیمت غذاساز برویم که امروزه در بین لوازم خانگی از اهمیت خاصی برخوردار است.

ارزان ترین غذا ساز در بازار از برند پارس خزر مدل ژوپیتر است که با قیمت حدود ۶۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

غذاساز-پارس-خزر

ارزان ترین غذا ساز در دومین رتبه از برند آریته مدل AR-1768/1 است که با قیمتی حدود ۶۲۰ هزار تومان به فروش می رسد.

غذاساز-آریته

پس از آن به سراغ غذاسازهایی با قیمت متوسط می رویم که دارای امکانات مناسبی نیز هستند.

غذاساز بوش مدل MCM3501M با قیمت حدود ۳ تا ۶ میلیون تومان به فروش می رسد.

غذاساز-بوش

 

غذاساز کنوود مدل FDM307SS  با قیمت حدود ۴ تا ۶  میلیون تومان به فروش می رسد.

کنوود-غذاساز

غذاساز فیلیپس نیز مدل FDM307SS در محدوده قیمتی ۵ تا ۱۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

غذاساز-فیلیپس

 

 

اگر مبلغ ۱۰ میلیون تومان را نیز در رده قیمت مناسب ها قرار دهیم می توانیم به غذاساز نینجا مدل BN801 نیز اشاره کنیم که با مبلغ نزدیک به ۱۱ میلیون تومان به فروش می رسد.

غذاساز-قیمت-متوسط

در این بخش به سراغ غذاسازهایی با قیمت بالا می رویم. این محصولات ممکن است در کارایی بسیار شبیه به مدل هایی با قیمت مناسب باشند اما نام برند آن ها دلیل محکمی بر گرانی این محصولات است.

غذا ساز همه کاره کنوود انگلستان مدل XL KCL95-424SI در ایران با قیمت نزدیک به ۷۰  میلیون تومان به فروش می رسد.  

غذاساز-گران

 

نکته جالب توجه این است که این محصول در خارج از کشور با قیمت ۱۳۹۹ یورو به فروش می رسد که با احتساب یورو ۲۹ هزار تومان، ۴۰ میلیون و ۵۷۱ هزار تومان به فروش می رسد. قطعا این محصول در کشور های دیگر با گارانتی خوبی خریداری می شود. در نتیجه اختلاف قیمت ۳۰ میلیونی را برای این محصول شاهد هستیم.

غذاساز-کنوود

 

 

غذاساز همه کاره با عملکرد پخت و پز مولینکس فرانسه Moulinex i-Companion Touch XL نیز با قیمت حدود ۶۸ میلیون تومان در رده گران قیمت ها قرار می گیرد.

غذاساز-گران۲

 

این محصول در خارج از کشور با قیمت ۱۲۰۰ یورو به فروش می رسد که با احتساب یورو ۲۹ هزار تومان، ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. در نتیجه اختلاف قیمت ۳۳ میلیونی را برای این محصول شاهد هستیم.

غذاساز-مولینکس

 

غذا ساز همه کاره کیچن اید آمریکا KitchenAid Artisan 5KSM175PS EVB samtblau نیز با قیمت نزدیک به ۳۹ میلیون تومان به فروش می رسد.

غذاساز-گران۳

 

این محصول در خارج از کشور با قیمت ۴۴۴ یورو به فروش می رسد که با احتساب یورو ۲۹ هزار تومان، ۱۲ میلیون و ۸۷۶ هزار تومان به فروش می رسد. در نتیجه اختلاف قیمت ۲۷ میلیونی را برای این محصول شاهد هستیم.

غذاساز-خارجی

 

کلام آخر

این روز ها صنف فروشندگان لوازم خانگی روزهای بدی را می گذرانند. با وجود قیمت های بالا مردم توانایی خرید ندارند. با توجه به شرایط فعلی بسیاری از خانواده ها حتی برای تهیه جهیزیه نیز از خرید برخی از این محصولات چشم پوشی می کنند تا هزینه را برای اجناس مهم تر بگذارند. نکته جالب این است که خرید غذاساز برندهای خارجی در کشور تولیدکننده قیمت مناسب تری نسبت به ایران دارد. در صورتیکه گارانتی آن ها در کشور ما اصلا کارایی ندارد. با توجه به اینکه این محصولات قاچاق حساب می شوند، هنوز هم جای ابهام دارد که چند درصد روی هر یک  از این محصولات کشیده و به فروش می رسد که اختلاف قیمت بین آن ها میلیونی است. 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...