|

بخوانید :

کدخبر: 269673

روزهای خوب طلا و بیت‌کوین

تولید ناخالص داخلی امریکا در سه ماهه دوم ۰.۹ درصد افت داشت که برای دومین بار متوالی کاهش پیدا کرد و این نشانه یک سیگنال رکود قوی بود.

اقتصاد روزهای خوب طلا و بیت‌کوین

دفتر تحلیل اقتصادی روز پنجشنبه گزارش داد، اقتصاد امریکا برای دومین سه ماهه متوالی از آوریل تا ژوئن منقبض شد و به نگرانی رکود در کشور امریکا دامن زد.

این اتفاق به دنبال کاهش ۱.۶ درصدی در سه ماهه اول و بدتر از تخمین داوجونز برای افزایش ۰.۳ درصدی بود.

به طور رسمی، دفتر ملی تحقیقات اقتصادی رکود یا انبساط اقتصاد را اعلام می‌کند ولی به نظر می‌رسد نظر خود را درباره این آمار اعلام نکرده است.

اما دومین قرائت مستقیم منفی تولید ناخالص داخلی، با نگاه طولانی مدت به نظر می‌رسد این کشور با رکود مواجه می‌شود. تولید ناخالص داخلی گسترده‌ترین معیار اقتصاد است و کل سطح کالاها و خدمات تولید شده در طول دوره را در بر می‌گیرد.

بیت کوین تحت تاثیر سیگنال فدرال رزرو و همچنین احتمال رکود اقتصادی روزهای صعودی را پشت سر می‌گذارد. پاول رئیس بانک مرکزی در سخنان خود اعلام کرد که این نهاد با توجه به وضعیت اقتصادی جلسه به جلسه درباره نرخ بهره تصمیم خواهد گرفت. این موضوع خبر خوبی برای بازارهایی مانند طلا و بیت کوین به حساب می‌آید.

بیت کوین امروز نیز افزایش نرخ داشت و با ۴.۵ درصد رشد نرخ اکنون در محدوده ۲۴ هزار دلاری نوسان می‌کند. طلا نیز وضعیت خوبی دارد و سه روز متوالی صعودی بوده است و اکنون در محدوده نرخ ۱۷۶۰ دلار معامله می‌شود.

منبع: اکو ایران

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...