|
کدخبر: 172326

حق مسکن برای کارگران ۳۳% افزایش یافت

واریز مابه‌التفاوت حق مسکن فروردین ماه کارگران در حقوق اردیبهشت

اقتصاد حق مسکن برای کارگران ۳۳% افزایش یافت

واریز مابه‌التفاوت حق مسکن فروردین ماه کارگران در حقوق اردیبهشت افزایش حق مسکن کارگران از ماهانه ۳۰۰ هزارتومان به ماهانه ۴۵۰ هزارتومان بالاخره امروز در دولت تصویب شد و طبق قانون کارفرمایان مکلف هستند مابه‌التفاوت فروردین ماه را نیز پرداخت کنند.

اوایل فروردین ماه امسال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصوبه شورای‌عالی کار در مورد افزایش حق مسکن کارگران از ماهانه ۳۰۰ هزار تومان به ماهانه ۴۵۰ هزار تومان را با قید فوریت جهت تصویب نهایی به هیأت دولت ارسال کرده بود که این مصوبه نهایتاً امروز در جلسه دولت به تأیید نهایی رسید.

طبق مصوبه شورای‌عالی کار، این افزایش باید از فروردین ماه در دستمزد کارگران اعمال شود از این رو هر زمانی که در دولت تصویب شود، باید مابه‌التفاوت ماه‌های قبل از آن توسط کارفرما به کارگر پرداخت شود؛ یعنی امسال کارفرما در حقوق اردیبهشت ماه علاوه بر اعمال حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی، باید ۱۵۰ هزار تومان نیز مابه‌التفاوت بابت حق مسکن فروردین ماه را به کارکنان خود پرداخت کند.

البته این در حالیست که تجربه سال گذشته نشان داده است که برخی کارفرما‌ها توجهی به این موضوع نکرده و مابه‌التفاوت ماه‌های قبل از تصویب را پرداخت نمی‌کنند.

گفتنی است، حق مسکن حقوق بگیران تأمین اجتماعی تا سال ۹۷، همان ۴۰ هزار تومان بود، در سال ۹۸ به ۱۰۰ هزار تومان و در سال ۹۹ به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

 

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...