|
کدخبر: 169590

زیان دیده گان پالایشی یکم بخوانند!

امروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پالایش یکم با کاهش ۰.۸ درصدی قیمت پایانی به ۷۳۱۷ تومان رسید تا ضرر هر واحد پالایش یکم نسبت به روز واگذاری به ۲۶۸۳ تومان برسد. سهام جایزه پالایش یکم چه شد؟

اقتصاد زیان دیده گان پالایشی یکم بخوانند!

 پالایشی یکم دومین صندوق دولت بود که سهام چهار نماد پالایشگاهی شپنا، شتران، شبندر و شبریز در آن وجود داشت و در تابستان سال گذشته هر واحد آن به سهامداران ۱۰ هزار تومان فروخته شد.

معاملات این نماد از آذرماه سال گذشته آزاد شد و از همان روز اول روند نزولی این سهام آغاز شد و سهامداران از همان ابتدا در ضرر و زیان فرو رفتند. هر چند دو بار این سهام توانست قیمت ده هزار تومان را لمس کند، اما همواره سهامداران آن در ضرر و در بهترین حالت در نقطه سر به سر بوده اند.

امروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پالایشی یکم با کاهش ۰.۸ درصدی قیمت پایانی به ۷۳۱۷ تومان رسید تا ضرر هر واحد پالایش یکم نسبت به روز واگذاری به ۲۶۸۳ تومان برسد.

محمدعلی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس در هفته گذشته اعلام کرد: برای خریداران پالایش یکم که از دولت سهام خریداری کرده‌اند و بر اثر ریزش شاخص بازار دچار زیان شده‌اند، پیشنهاد کردیم دولت از محل سهام جایزه به میزان زیان این افراد واحد‌های جدید از همین صندوق ای‌تی‌اف پالایشی یا از صندوق‌های دیگر ای‌تی‌اف دولتی به آن‌ها سهام جایزه بدهد تا زیانشان جبران شود.

سهام جایزه پالایش یکم چه شد؟

داود رزاقی، مدیر صندوق پالایشی یکم امروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ طی مصاحبه‌ای اعلام کرد: هنوز این مصوبه ابلاغ نشده است و جنبه عملیاتی پیدا نکرده است؛ بنابراین همچنان باید سهامداران پالایش یکم منتظر اجرایی شدن پیشنهاد سهام جایزه برای جبران ضرر و زیان خود بمانند.

منبع: نبض بورس
  • ناشناس ارسالی در

    چه خوش باورند این جماعت سهامدار

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...