|
کدخبر: 167760

ارزانی مجدد قیمت میوه در راه است

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با گرمای هوا و به‌دست آمدن محصولات کشاورزی پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌ها ۱۰ درصد کاهش یابد.

اقتصاد ارزانی مجدد قیمت میوه در راه است

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار، از کاهش نرخ میوه و سبزی خبر داد و گفت: هم اکنون نرخ هر کیلو پرتقال با افت ۵۰ درصدی ۵ تا ۷ هزار تومان، سیب ۴ هزار تا ۷ هزار تومان، کیوی ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان و خیار ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه نرخ هندوانه ۲۰ تا ۳۰ درصد و ملون ۵۰ درصد کاهش داشته است، افزود: نرخ کنونی هر کیلو هندوانه در میدان مرکزی ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و ملون ۵ تا ۶ هزار تومان است‌.

دارایی نژاد از کاهش ۱۰ هزار تومانی نرخ توت فرنگی در بازار خبر داد و گفت: درحال‌حاضر نرخ هر کیلو توت فرنگی گرگان ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان و توت فرنگی گلخانه ۳۰ هزار تومان است و در هفته آینده پیش‌بینی می‌شود که نرخ توت فرنگی ۲۰ درصد کاهش یابد.

این مقام مسئول نرخ هر کیلو چغاله بادام ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار تومان و گوجه سبز ۴۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با گرمای هوا و به‌دست آمدن محصولات کشاورزی پیش‌بینی می‌شود که نرخ اقلام ۱۰ درصد کاهش یابد.

وی با تاکید بر صادرات تمامی محصولات کشاورزی در قبال واردات موز بیان کرد: هم اکنون نرخ هر کیلو موز ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان است که اگر صادرات تمامی محصولات کشاورزی در قبال واردات موز انجام نشود، نرخ این محصول مجدد افزایش می‌یابد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی ادامه داد: هم اکنون ۳۰۰ کانتینر موز آمده که محصول آن در سردخانه‌های کشور موجود است که با این وجود پیش‌بینی می‌شود تا پایان اردیبهشت مشکلی در بازار موز اتفاق نیفتد، اما اگر صادرات تمامی محصولات کشاورزی در قبال واردات موز رخ ندهد، بازار ملتهب می‌شود چرا که به رغم مانده قابل توجهی سیب در سردخانه، روزانه ۱۰۰ تن سیب به علت کاهش کیفیت صادر می‌شود.

دارایی نژاد از کاهش نرخ فرنگی جات، صیفی و سبزی خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو گوجه فرنگی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان، پیاز یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ تومان و سیب زمینی یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است، نرخ بادمجان، فلفل و کدو هم نسبت به هفته قبل ۱۰ درصد کاهش داشته و پیش‌بینی می‌شود که برای هفته آینده ۱۰ درصد دیگر نرخ کاهش یابد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی در پایان با انتقاد از کرایه بالای حمل هندوانه تصریح کرد: کرایه حمل هر کیلو هندوانه به تهران یک هزار تومان است که کشاورزان نسبت به این نرخ نالان هستند، بر این اساس دولت باید تصمیم جدی در کاهش کرایه حمل اتخاذ کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...