|
کدخبر: 167259

طلا به حداقل قیمت می‌رسد؟

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ادامه روند نزولی نرخ طلا و سکه گفت: باتوجه به ارزش اونس جهانی، درحال‌حاضر طلا به حداقل نرخ رسیده است.

اقتصاد طلا به حداقل قیمت می‌رسد؟

نادر بذرافشان به کاهش نرخ طلا و سکه از ابتدای هفته اشاره کرد و افزود: اگرچه ارزش اونس جهانی افزایش یافته، اما به دلیل کاهش نرخ ارز متاثر از اخبار برجام نرخ طلا و سکه هم از ابتدای هفته در مسیر نزولی قرار گرفته است.

او اضافه کرد: در کنار عوامل گفته شده، تعطیلی واحد‌های طلافروشی و نبود تقاضا این روند کاهشی را تشدید کرده و باعث شده مردم از ترس ادامه این روند بیشتر تمایل به فروش داشته باشند تا خرید.

به گفته بذرافشان، از ابتدای هفته تا امروز نرخ سکه امامی حدود ۴۰۰هزار و ارزش طلای ۱۸عیار ۴۰هزار تومان ارزان شده، همچنین در این مدت حباب سکه از ۴۰۰ به ۱۵۰هزار تومان کاهش یافته است.

بذرافشان با پیش‌بینی قیمت‌ها در روزهای آتی بیان کرد: اگرچه بهای اونس جهانی افزایش یافته اما طلا و سکه به دلایل گفته شده کاهش چشمگیری داشته و به نظر می‌رسد درحال‌حاضر به کف نرخ رسیده و با شیب تندی به مسیر کاهشی ادامه نخواهد داد.

این فعال بازار طلا تاکید کرد: البته اگر اتفاق سیاسی یا اقتصادی خاصی را شاهد باشیم وضعیت بازارها متناسب با شرایط تغییر خواهد کرد.

سکه به کانال ۹میلیون تومان بازگشت

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با تشریح قیمت‌ها بیان کرد: امروز نرخ هر مثقال طلای ۱۷عیار به چهار میلیون و ۳۵۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون تومان کاهش یافته است.

بذرافشان نرخ سکه امامی را ۱۰میلیون، سکه طرح قدیم ۹میلیون و ۹۰۰هزار، نیم سکه پنج میلیون و ۹۵۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۷۵۰هزار و سکه یک گرمی را دو میلیون و ۱۰۰هزار تومان اعلام کرد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...