|
کدخبر: 166982

آخرین تغییرات قیمت ارز در بازار متشکل + جدول

افزایش عرضه و کاهش قیمت دلار در بازار متشکل ادامه دارد اما اندازه شکاف بین خرده فروشی سنا و بازار آزاد برای دلار بزرگ شده است. اندازه شکاف قیمت بازار آزاد و سنا برای دلار نزدیک به ۳ درصد و برای یورو در حدود ۴.۶ درصد شد.

اقتصاد آخرین تغییرات قیمت ارز در بازار متشکل + جدول

کاهش قیمت دلار و افزایش عرضه آن در بازار متشکل ادامه دارد و قیمت‌های اعلام شده برای دلار به نحوی بود که در دو نرخ آخری که اعلام شد، قیمت دلار ناگهان ۳۳۱ تومان پایین آمد.

قیمت یورو در شروع معاملات متشکل یکباره ۱۹۴ تومان رشد کرد، اما در اعلام نرخ بعدی ۱۷۵ تومان افتاد، باقی تغییرات به نحوی بود که افت قیمت یورو متشکل را رقم زد.

تغییرات قیمت دلار متشکل

نرخ متوسط دلار در بازار متشکل در روز دوشنبه نسبت به روز قبل ۱۸ تومان کاهش یافته و روی رقم ۲۳ هزار و ۶۳۰ تومان قرار گرفته بود. نرخ انتهایی دلار سامانه سنا نیز با کاهش ۳۵۶ تومانی نسبت به روز گذشته روی رقم ۲۳ هزار و ۵۳۳ تومان ایستاد. قیمت انتهایی دلار بازار آزاد ۲۴ هزار و ۱۸۰ تومان بود. بر این اساس دلار سامانه سنا با بازار آزاد ۶۴۷ تومان، یعنی حدود ۳ درصد اختلاف داشت. اندازه این شکاف در روز گذشته حدود ۲.۵ درصد بود، درنتیجه شکاف دلار بازار آزاد و سامانه سنا در روز دوشنبه قدری بزرگ شد.

کاهش قیمت دلار به صورت عمده در ساعات پایانی معاملات اتفاق افتاد و در دو نرخ نهایی اعلام شده، قیمت به ترتیب ۱۳۳ و ۱۹۸ تومان کاهش یافته بود.حجم مبادلات دلار نسبت به روز گذشته یک درصد افزایش یافت و روی رقم ۵ میلیون و ۹۳۴ قرار گرفت.

بازار+متشکل+جدول

تغییرات قیمت یورو متشکل

قیمت متوسط یورو در معاملات متشکل نسبت به روز گذشته ۴۳ تومان افت کرد و روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰ تومان ایستاد. نرخ انتهایی یورو سامانه سنا نسبت به روز گذشته تغییری نکرد و ۲۸ هزار و ۲۸۰ تومان گزارش شد. قیمت یورو بازار آزاد ۲۹ هزار و ۷۵۶ تومان بود، براین اساس قیمت یورو بازار آزاد با سامانه سنا ۱۲۹۶ تومان معادل ۴.۶ درصد اختلاف داشت. اندازه شکاف یورو در روز گذشته ۴.۳ درصد بود. در نتیجه اندازه شکاف یورو نسبت به روز گذشته قدری بزرگ شد.

تغییرات نرخ یورو بازار متشکل به نحوی بود که در دومین نرخ اعلام شده، قیمت ۱۹۴ تومان افزایش یافته و در نرخ سوم اعلام شده ۱۷۵ تومان کاهش یافت و باقی تغییرات به نسبت کوچک‌تر بودند.حجم مبادلات یورو در بازار متشکل نسبت به روز گذشته ۴ درصد افزایش یافت و روی رقم یک میلیون و ۷۱۷ هزار ایستاد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...