|
کدخبر: 166928

پیش‌بینی‌ها درباره طلا محقق شد

پیش‌بینی‌های افزایشی از نرخ طلا در ساعات ابتدایی معاملات روز دوشنبه محقق شد و نرخ طلا تا سطح ۱۷۹۰ دلار نیز بالا رفت. بیت کوین و اتریوم بخش عمده افت قیمتی روز گذشته را پس گرفتند.

اقتصاد پیش‌بینی‌ها درباره طلا محقق شد

طلای بازار جهانی هفته جدید را با قیمت نزدیک به ۱۷۷۷ دلار آغاز کرد. پیش‌بینی‌ها از افزایش نرخ طلا در هفته جاری حکایت داشتند. این امر در نخستین ساعات معاملات محقق شد. نرخ طلا در شروع معاملات روز دوشنبه ۱۳ دلار افزایش یافت و به سطح ۱۷۹۰ دلار نزدیک شد.

طلا نقطه مقابل ارزهای دیجیتال یا رقیب آن؟

برخی از کارشناسان معتقدند که نباید طلا را نقطه مقابل ارزهای دیجیتال در نظر گرفت و آینده را تنها با یکی از آن دو تصور کرد. به نظر این افراد هم طلا و هم ارزهای دیجیتال می‌توانند مانعی در مقابل تورم باشند. این دیدگاه‌ها در حالی مطرح می‌شوند که دولت جدید امریکا به واسطه سیاست‌های انبساطی خود موضوع انتقاد قرار می‌گیرد و عده‌ای معتقدند که اقدامات دولت بایدن موجب رشد تورم خواهد شد و فدرال رزرو برای مقابله با این تورم مجبور خواهد شد نرخ بهره را افزایش دهد.

رقابت بین طلا و ارزهای دیجیتال

با این وجود به نظر می‌رسد رقابتی بین طلا و ارزهای دیجیتال وجود دارد و بخشی از رشد طلا تحت تاثیر، عملکرد منفی بازار ارزهای دیجیتال در روز گذشته اتفاق افتاده است.

عوامل مرتبط با رشد طلا

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر نرخ طلای جهانی در ماه‌های بازدهی اوراق خزانه داری امریکا و شاخص دلار عنوان می‌شد، و کارشناسان رشد طلا بدون معکوس شدن روند حرکتی شاخص دلار و بازدهی اوراق خزانه‌داری را محتمل نمی‌دانستند. تغییرات هر دو این‌ها در روز دوشنبه نزولی بوده و به رشد نرخ طلا کمک کرد.

عده‌ای سکوت اعضای فدرال رزرو در این هفته و پیش از نشست پولی را در صعود نرخ طلا موثر می‌دانند.

مقامات چینی نیز مجوز واردات مقادیر بسیار زیاد طلا برای بانک‌های داخلی و بین‌المللی خود را صادر کردند. این مسئله نیز ممکن است با رشد نرخ طلا در ارتباط باشد.

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر نرخ طلای جهانی در ماه‌های بازدهی اوراق خزانه داری امریکا و شاخص دلار عنوان می‌شد، و کارشناسان رشد طلا بدون معکوس شدن روند حرکتی شاخص دلار و بازدهی اوراق خزانه‌داری را محتمل نمی‌دانستند. تغییرات هر دو این‌ها در روز دوشنبه نزولی بوده و به رشد نرخ طلا کمک کرد.

قیمت ارزهای دیجیتال در ۳۰ فروردین

قیمت بیت کوین پس از افت شدیدی که در روز گذشته به ثبت رساند، امروز دوباره صعودی شد. بیشترین نرخ بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۵۷ هزار و ۶۰۹ دلار و کمترین نرخ آن ۵۳ هزار و ۲۹۰ دلار گزارش می‌شود. این ارز دیجیتال درحال‌حاضر در نزدیکی ۵۷ هزار دلار نوسان می‌کند. اختلاف بین بیشترین و کمترین نرخ بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به۸ درصد محاسبه می‌شود، بر این اساس این ارز دیجیتال بخش عمده تغییرات منفی روز گذشته را پس گرفته است.

اتریوم نیز افت قیمتی دیروز را پس گرفته و تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته آن مثبت بوده است. اتریوم که ۱۲.۵ درصد از بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده در حوالی ۲ هزار و ۲۴۰ دلار نوسان می‌کند.

رشد نرخ دوج کوین ادامه دارد و نرخ این ارز دیجیتال طی یک هفته گذشته نزدیک به ۴۳۰ درصد و در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۲۰ درصد رشد نرخ داشته است.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...