|
کدخبر: 166359

این فلز با ارزش جای طلا را گرفت

قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به دو روز گذشته با پنج هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۴۱ هزار تومان رسید. نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید: کاهش قدرت خرید سبب شده که مردم به جای خرید طلا و سکه، بدلیجات یا نقره بخرند!

اقتصاد این فلز با ارزش جای طلا را گرفت

انس جهانی طلا به دلیل افزایش تنش‌های سیاسی با ۳۲ دلار افزایش به نرخ یک هزار و ۷۷۷ دلار رسید. این مسئله، نرخ طلا و سکه در بازار داخلی را گران کرد.

با افزایش نرخ طلا مردم از خرید طلای آب شده و سکه صرف نظر کردند. در این باره نایب رئیس دوم اتحادیه طلا به تجارت‌نیوز گفت: در شش ماه اخیر تمایل مردم به خرید طلای آب شده و سکه زیاد بود. یعنی مردم با نگاه سرمایه‌گذاری به این بازار ورود می‌کردند؛ این در حالی است که قبل از نوروز تاکنون مردم به هیچ عنوان سکه و طلای آب شده نمی‌خرند!

فعالان بازار می‌گویند سرمایه‌گذاری در طلاهای آب شده و سکه کاهش پیدا کرده است. چرا؟ محمد کشتی آرای معتقد است: کاهش سطح درآمدهای مردم، میل سرمایه‌گذاری را به شدت کاهش داده، از این‌رو خرید بدلیجات توسط مردم زیاد شده است!

سکه گران شد

قیمت سکه نسبت به دو روز گذشته چقدر نوسان داشت؟ نایب رئیس اتحادیه طلا در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با پنج هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۴۱ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۱۷۰ هزار تومان افزایش با نرخ ۱۰ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه با ۱۰۰ هزار تومان افزایش با نرخ شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه با ۵۰ هزار تومان افزایش با نرخ سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومان فروخته شد. سکه گرمی تغییری نکرد و با نرخ دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد. همچنین با افزایش نرخ طلا حباب سکه هم به ۴۳۰ هزار تومان رسید!

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...