|
کدخبر: 163712

آخرین قیمت دلار در بازار اعلام شد (۱۴۰۰/۰۱/۱۷)

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۵ هزار و ۳۰ تومان، قیمت یورو ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است.

اقتصاد آخرین قیمت دلار در بازار اعلام شد (۱۴۰۰/۰۱/۱۷)

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان،‌ قیمت دلار به مرز ۲۶ هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته ای و... باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است.

کاهش قیمت ارز در دو روز ابتدایی هفته با مقاومت عده ای از بازاری‌ها همراه شده و همین امر نیز سبب تغییر مسیر قیمت‌ها در بازار ارز شده است؛ قیمت دلار که تا ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش یافته بود عصر دیروز در بازار آزاد به ۲۵ هزار و ۱۰۰ تومان هم رسید.

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می شود،‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و... قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال ۲۳-۲۲ هزار تومان جا خوش می کند.

در صرافی‌های بانکی قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار ۲۴ هزار و ۴۶۵ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۳ هزار و ۹۸۰ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۲۸ هزار و ۵۵۲ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۷ هزار و ۹۸۷ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...