|
کدخبر: 161504

وعده کمیسیون صنایع مجلس در خصوص رفع موانع تولید

اکبری رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی رهبر انقلاب گفت: بازدید‌ها و نظارت هابرای رفع موانع تولید افزایش می‌یابد.

اقتصاد وعده کمیسیون صنایع مجلس در خصوص رفع موانع تولید

عزت الله اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آنچه قانون اساسی برای رهبری تعیین کرده، پیام‌های رهبری، پیام‌های ساختاری است چرا که سیاست‌های کلان به‌دست ایشان تدوین و تبیین می‌شود.

وی در ادامه افزود: از این رو هر مقام و هر کسی اعم از اعضای دولت و مجلس به آن بی‌توجهی کند، هم خلاف قانون اساسی و هم خلاف شرع عمل کرده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: تولید خط مقدم جنگ اقتصادی و پاسخ دندان شکن به این عمل وحشیانه‌ای است که امریکا و غرب به کشور ما تحمیل کرده‌اند و خلاف همه قوانین بین‌المللی است.

تالار پشتی یادآور شد: تنها کشوری که مقابل این اقدامات خلاف قوانین بین بین‌المللی ایستاده و از منافع ملی خود و بشریت دفاع می‌کند ایران به رهبری آیت الله خامنه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه همیشه در بازدیدهای نظارتی و میدانی، برطرف کردن ایرادات و مشکلات را به دولت گوشزد کرده ایم، تاکید کرد: با توجه به شعار سال که رهبری آن را تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها قرار داده‌اند، برخوردها و بازدیدهای نظارتی را تقویت می‌کنیم و به سادگی از کنار موانع نمی‌گذریم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصای وجود مقامات اجرایی رفع موانع است لذا بر اساس این وظیفه قانونی، باید موانع را برطرف و کارها را سرعت ببخشیم.

وی با اشاره به اقدامات مهم این کمیسیون در سال ۹۹، تصریح کرد: در دیدار اعضای کمیسیون صنایع با رئیس قوه قضاییه، دو مطلب کلیدی مطرح شد که بر اساس آن قرار شد واحد‌های تولیدی و صنعتی به هیچ وجه پلمب نشوند و مطلب دیگر اینکه خط مجازات بر اساس منافع ملی تعریف شود.

تالار پشتی تصریح کرد: نگرانی واحدهای تولیدی کشور این است که دولت به بهانه‌های سیاسی واردات را آزاد کند این در حالیست که برداشتن تحریم‌ها نباید بهانه‌ای برای سرکوب تولید داخلی شود.

وی در پایان تاکید کرد: کمیسیون صنایع و معادن بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در سال آینده در حوزه نظارت میدانی بسیار حضور قوی خواهد داشت و زیر بار کوچکترین مسئله‌ای که تولید ملی را تضعیف کند، نخواهد رفت.

 

منبع: بازار

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...