|
کدخبر: 157037

این افراد یارانه دستمزد دریافت می کنند + شرایط ثبت نام

در حال حاضر یارانه دستمزد به‌ازای هر نفر ۵۷۳ هزار تومان است که با افزایش حقوق‌ها در سال آینده این یارانه نیز افزایش می‌یابد. چه کسانی می‌توانند یارانه دستمزد بگیرند؟

اقتصاد  این افراد یارانه دستمزد دریافت می کنند + شرایط ثبت نام

یارانه دستمزد یکی از سیاست‌های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کاهش بیکاری است که طبق آن دولت با شرایطی به هر کارفرمایی که نیروی جدید استخدام کند یارانه دستمزد پرداخت می‌کند.

این یارانه ۳۰ درصد از حقوق اداره کار است که به‌مدت یک سال به حساب کارفرمایان پرداخت می‌شود. اما ساکنان همه‌‌ استان‌ها مشمول این یارانه نمی‌شوند.

طبق سامانه ثبت‌نام یارانه دستمزد استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام از قبل جزو مشمولان یارانه دستمزد بوده‌اند و هشت استان بوشهر، خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و مازندران نیز به فهرست اضافه شده‌اند.

شرایط ثبت‌نام:

متقاضی باید در یکی از استان‌های بالا ساکن باشد.

دانش‌آموخته دانشگاهی یا فعال ثبت شده کسب‌وکار باشد.

سابقه بیمه فرد به‌کارگیری شده در دو سال گذشته نباید بیش از ۶ ماه باشد.

حداکثر سن برای مردان ۳۷ سال و زنان سرپرست خانوار ۴۵ سال است.

افراد می‌توانند به‌عنوان متقاضی جوینده کار یا صاحب بنگاه اقتصادی ثبت‌نام کنند.

کارگاه‌ها باید بیمه تامین اجتماعی و نیروی کار فعال و مجوز فعالیت داشته باشند.

سقف بهره‌مندی هر کارگاه، حداکثر تا ۵ برابر میانگین لیست نیرو‌های بیمه‌شده نزد تامین اجتماعی در ۱۲ ماه گذشته است.

مبلغ یارانه دستمزد:

میزان یارانه دستمزد، معادل ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شواری‌عالی کار متناسب با سال اجرای طرح است و تا سقف ۱۲ ماه پرداخت می‌شود.

با‌توجه‌‌به اینکه اکنون حداقل حقوق اداره کاری یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان است، اگر فردی امسال ثبت‌نام کرده باشد یا تا پایان سال نام‌نویسی کند، در سال آینده هر ماه ۵۷۳ هزار تومان به‌عنوان یارانه دستمزد دریافت می‌کند که در مجموع یک سال ۶ میلیون و ۸۷۶ هزار تومان می‌شود.

کارفرما نیز باید یک میلیون و ۳۳۷ هزار تومان باقی مانده از حداقل حقوق را پرداخت کند.

با‌توجه‌به اینکه میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده هنوز مشخص نشده است، با افزایش حداقل حقوق اداره کاری مبلغ این یارانه نیز در سال آینده افزایش می‌یابد.

متقاضیان برای ثبت نام به آدرس https://pyd.mcls.gov.ir/ مراجه کنند.

منبع: شهرآرا نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...