|
کدخبر: 155690

افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان / ۲۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب ‌سازی پرداخت شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه امسال ۲۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان پرداخت شد، گفت: برای افزایش قدرت خرید کارمندان دولت در سال گذشته، ۵۰ درصد به حقوقشان اضافه شد و این باعث شکاف و تبعیض میان دریافتی شاغلین و بازنشستگان شد.

اقتصاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان / ۲۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب ‌سازی پرداخت شد

نمایندگان بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه فرهنگیان و فنی حرفه‌ای در دیداری با معان رئیس جمهور، ضمن تقدیر از وفای به عهد دکتر نوبخت و شجاعت در اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان؛ خواستار تشکیل کارگروهی برای نظارت بر اجرای این موضوع شده و رعایت عدالت در همسان سازی حقوق تمامی بازنشستگان شدند. آن‌ها عنوان کردند سفره‌هایشان کوچک شده، اما تعداد نفرات دور آن با حضور فرزندان بیکار و نوه‌هایشان بیشتر شده است.

نوبخت در این جلسه اظهار داشت: بر اساس قانون، رصد توسعه کشور، برعهده سازمان برنامه و بودجه کشور است. بر این اساس از سال ۹۲ تا ۹۷، برای دستیابی به توسعه اقتصادی و ایجاد رفاه نسبی از طریق کاهش نرخ تورم و حفظ ارزش پول ملی تلاش‌هایی صورت گرفت و این مساعی تا حدی باعث تقلیل تورم و تبدیل نرخ دو رقمی آن به نرخ یک رقمی با حداقل کاهش ارزش پول ملی شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: از سال ۹۶ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان شروع شد؛ هر سال ۳۰۰۰ تا ۳۴۰۰ میلیارد تومان و امسال نیز ۲۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی پرداخت شد.

به گفته وی، برای افزایش قدرت خرید کارمندان دولت در سال گذشته، ۵۰ درصد به حقوقشان اضافه شد و این باعث شکاف و تبعیض میان دریافتی شاغلین و بازنشستگان شد. همین امر باعث شد اجرای طرح همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق قوت بیشتری بگیرد. از همین رو کار تازه‌ای آغاز شد. البته هنوز عده‌ای از طرح همسان‌سازی بازمانده اند؛ به همین دلیل در هیات دولت نیز مقرر شد که این موضوع کماکان بررسی شود و همه مشکلات اجرایی به تدریج مرتفع و احقاق حق شود تا هیچ احدی از این نظام پرداخت جا نماند.

معاون رئیس جمهور اجرای قانون همسان سازی حقوق را غیرقابل بازگشت خواند که حتی در دولت بعد هم ادامه خواهد یافت و در مواجهه با درخواست بازنشستگان برای تدوین لایحه‌ای در دولت به منظور تثبیت دائم متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین، افزود: اگرچه مجلس هنوز لایحه دو فوریتی دولت برای این منظور را با گذشت دو ماه اعلام وصول نکرده، اما دولت برای اطمینان خاطر بازنشستگان محترم می‌تواند لایحه‌‍ای برای دائمی کردم اجرای همسان سازی حقوق به مجلس ارائه دهد.

دکتر نوبخت با اظهار امیدواری درخصوص اصلاح یا تغییر نظام پرداخت بازنشستگی، اذعان داشت که اجرای طرح به نحو شایسته‌ای شروع شده و امیدواریم بنحو بایسته نیز آن را به سرانجام برسانیم.

در پایان این مراسم لوح یادبودی از طرف حاضرین در جلسه به نمایندگی از طرف بازنشستگان به دکتر نوبخت اهدا شد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو
 • ناشناس ارسالی در

  وقتی گزوگپی حقوق هارااضافه میکنیدواختلاف می اندازیدبین طبقات اجتماعی ازآنطرف هم تورم دوسه برابری درست میکنید این آش شورب ای شما را حتما دولت بعدی بایددرست کند..؟

 • ناشناس ارسالی در

  خاک تو سر دولت دزد و مردم مال پرست

 • ناشناس ارسالی در

  فقط اینجا دولت و تامین اجتماعی کلاه سر کارمندانی گذاشت که در صندوق تامین اجتماعی عضو بودن این چه عدالتی است اگر از اول میدانستیم که ایپقدر تفاوت بین تامین اجتماعی و خدمات کشوری است غلط میکردیم بریم صندوق تامین اجتماعی خدا باعث و بانیش را لعنت کند

 • ق-ک ارسالی در

  من یک کارمندم افزایش 50 در صدی که هیچ آن را هم ندیدیم جناب بگویند این افزایش کجاست

 • امیر ارسالی در

  ادم بی شرف اینهمه عوام فریبی نمیکنه؟ آخه مردک ۵۰ درصد اگه افزایش دادین عمدا ۷۰۰ درصد تورم و گرانی درست کردین که حتی دوبر ابر حقوقمان را باید صرف مخارج زندگی کنین

 • ناشناس ارسالی در

  خدا لعنت کنه کشور را نابود کردید

ارسال نظر