|
کدخبر: 152388

جهانگیری: وارد کننده دسته بیل بودیم

معاون اول رئیس جمهور: در سال ۱۴۰۰ تولیدات صنعت پتروشیمی کشور به ۱۰۰ میلیون تن با ارزش ۲۵ میلیارد دلار می‌رسد.

اقتصاد جهانگیری: وارد کننده دسته بیل بودیم

اسحاق جهانگیری روز شنبه در آیین کلنگ زنی پروژه پتروشیمی اسلام آباد غرب بیان داشت: صنعت پتروشیمی یکی از مهمترین پیشران‌های توسعه اقتصادی کشور است.

او افزود: در دوران جنگ اقتصادی آمریکا که صادرات نفت با مشکل مواجه شد، این صنعت پتروشیمی بود که نیاز‌های ارزی کشور را تامین کرد.

جهانگیری ادامه داد: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که شاهرگ نفت را اگر قطع کنند، می‌توانند ایران را از پای در بیاورند، اما همت و شجاعت مسوولات وزارت نفت، آمریکایی‌ها را ناکام گذاشت.

معاون اول رئیس جمهوری در عین حال گفت: تحریم‌ها باعث شد تا ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی را از دست بدهیم که اگر این اتفاق نمی‌افتاد این شرایط اقتصادی برای مردم به وجود نمی‌آمد.

او گفت: صنعت پتروشیمی توانست میلیارد‌ها دلار در اختیار کشور قرار دهد و تقریبا کارخانه‌ای نداشتیم که به دلیل ناتوانی از تامین مواد اولیه تعطیل شده باشد.

جهانگیری تاکید کرد: باید برای صنعت پتروشیمی و مدیرانی که به کشور خدمت می‌کنند ارزش قایل شد و از آن‌ها تقدیر کرد.

وی پتروشیمی اسلام آبادغرب را یکی از مهمترین طرح‌های پتروشیمی کشور دانست و گفت: در حالی که سال ۵۷ دسته بیل وارد می‌کردیم، اما الان دانش ساخت پیچیده‌ترین صنایع پتروشیمی را در اختیار داریم.

جهانگیری افزود: طرح پتروشیمی اسلام آباد غرب با ۵۴۵ میلیون دلار سرمایه گذاری برای تولید پلی پروپیلن ایجاد می‌شود و تمام مراحل ساخت و تجهیز آن بومی است.

وی از بخش خصوصی خواست تا خودشان را تجهیز کنند و صد‌ها کارخانه در اطراف پتروشیمی اسلام آبادغرب ایجاد کنند.

نام کرمانشاه همواره برای ملت ایران اطمینان بخش بوده است.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وفاداری مردم استان کرمانشاه به جمهوری اسلامی و ایران و تقدیم ۱۰ هزار شهید این استان گفت: نام کرمانشاه همواره برای ملت ایران اطمینان بخش بوده است.

او از کرمانشاه به عنوان مهد بزرگ تمدن تاریخی و پاسدار بزرگ مرز‌های ایران نام برد و گفت: دغدغه بیکاری از این استان با استعداد‌های فراوان طبیعی که دارد باید رخت بربندد.

 

منبع: ایرنا
  • ناشناس ارسالی در

    نه په انتظار داشتی بعد از ۴۲ سال انقلاب اسلامی و انقلاب صنعتی و علمی هنوز دسته ب یل و افتابه بسازیم مرد حسابی حتما می خوا ی بگی پیشرفت دنیا هم به خاطر ما بوده ول کن این حرف های بچگانه رو همه دنیا بر سنت خداوند باری تعالی در رشد و نمو و پیشرفت است این شما هستی که عقل و اندیشه ات دار ه درجا میزنه

  • ناشناس ارسالی در

    آقای جهانگیری .آقای نوبخت .بعضی ازدولتی هایی که استرس خدمت به مردم رادارندودلواپ س هستنداززحمات شما انسانهای مخلص سپاسگزا رلطفاصندلی خودتان رادردوره های بعدبه جوا نان اقتصاددان بدهیدکه اسطوره برنامه سازی اقتصادی وپتروشیمی و...هستدندسری به دلار ۲۴ هزارتومانی بازارفردوسی ونمایشگاه پرای د۱۰۰ میلیونی وطلای گرمی ۱میلیون تومان وآ پارتمان ۳۰ سال ساخت بامتری۴۰ میلیون دروس ط تهران ویخچال ۱۸میلیونی وال.ای.دی.۱۲ می لیونی وعدس کیلویی ۳۶ هزارتومان وگوشت کیل ویی ۱۲۰ هزارتومان بزنیدقضاوت باخودتان...

ارسال نظر