|
کدخبر: 149694

راهنمای برتر خرید ماشین شارژی

اکنون با پیشرفت فناوری وسایل و اسباب بازی کودکان و لوازم سیسمونی هم پیشرفت کرده .این روزها اسباب بازی‌ها فقط جنبه ی تفریح و سرگرمی ندارند.

اقتصاد راهنمای برتر خرید ماشین شارژی

اکنون با پیشرفت فناوری وسایل و اسباب بازی کودکان و لوازم سیسمونی هم پیشرفت کرده.این روزها اسباب بازی‌ها فقط جنبه ی تفریح و سرگرمی ندارند. والدین سعی می‌کنند با استفاده از اسباب بازی‌های مختلف، کارها و رفتارهای خوب را به فرزندانشان آموزش دهند. بنابراین والدینی که به فرزند خود اهمیت میدهند در انتخاب اسباب بازی‌های کودک حساس هستند. ما در این مقاله میخواهیم برای انتخاب یک اسباب بازی تقریبا جدید به نام ماشین شارژی که اکثرا با آن آشنایی دارند، به شما کمک کنیم. در اصل یک سری اطلاعات به شما میدهیم تا در انتخاب و قیمت ماشین شارژی مناسب کودک تان به یاری شما بیاید.

ولتاژ باتری

یکی از مهترین پارمترهای باتری، ولتاژ است. ولتاژ باتری بسته به نوع باتری و تعداد سلول‌های آن متفاوت است و در ماشین‌های شارژی ولتاژ ۶، ۱۲ و یا ۲۴ ولت کاربرد دارد. در صورت نصب شارژر با ولتاژ اشتباه ممکن است به باتری و یا شارژر آسیب وارد گردد. اگر ولتاژ شارژر از ولتاژ باتری بیشتر باشد هیچ وقت به ولتاژ نامی نخواهد رسید لذا باعث اضافه شارژ و در نهایت باد کردن باتری خواهد شد. این پارامتر حتما روی باتری ذکر شده است و یا با اندازه گیری ولتاژ باتری که شارژ شده است به‌دست می‌آید.

جریان باتری

پارامتر پراهمیت بعدی جریان باتری است جریان در واقع همان ظرفیت باتری است که هر چه بیشتر باشد زمان کارکرد ماشین افزایش می‌دهد بطور مثال تفاوت باتری ۱۸ آمپر ۱۲ ولت و ۷ آمپر ۱۲ ولت در زمان کارکرد است و در واقع باتری ۱۸ آمپر بیش از ۲ برابر باتری ۷.۵ آمپر زمان کارکرد دارد.

نوع باتری

باتری‌ها انواع مختلفی دارند از جمله سرب اسید، سرب اسید ژله ای، لیتیومی، متال هالید، پلیمری و... نگران نباشید در ماشین‌های شارژی معمولا از باتری‌های لید اسید ژله‌ای استفاده می‌کنند. به این علت که نرخ مناسبی دارند و در صورت جابه‌جا یا برعکس شدن دچار نشتی اسید نمی‌شوند و ضمنا جایگزین آن همواره قابل تهیه می‌باشد.

پلاریته یا جهت شارژر

پلاریته همان جهت مثبت و منفی باتری است که باید در زمان اتصال به باتری دقت شود. بیشتر شارژرها مجهز به محافظ پلاریته می‌باشند ولی برخی شارژرها بدون محافظ هستند که در صورت اتصال اشتباه، شارژر خواهد سوخت و در شارژرهای با محافظ دستگاه شروع به شارژ نخواهد کرد.

قطع کن خودکار

همانطور که می‌دانید باتری‌ها ظرفیت مشخص و متفاوتی دارند و بعد از پرشدن باید از شارژر جدا شوند ولی اگر این امر فراموش شود شارژر کماکان به شارژ باتری ادامه خوهد داد و نتیجه آن کاهش کارایی و در برخی موارد از بین رفتن صفحه‌های باتری خواهد بود لذا باید به این نکته توجه داشت که شارژرهای دارای قطع کن خودکار یا همان شارژرهای اتوماتیک باتری در زمان شارژ کامل، مدار شارژر را به طور اتوماتیک قطع کرده و مانع از تخریب باتری خواهد شد.

نمایشگر وضعیت شارژ

این ویژگی وضعیت شارژ را مشخص می‌کند در زمان شارژ چراغ نشانگر قرمز و پس از شارژ چراغ مربوطه خاموش یا سبز خواهد شد که بیانگر پر شدن باتری است و در این زمان می‌توان اطمینان حاصل نمود که باتری به طور کامل شارژ شده و آماده استفاده می‌باشد.

با توجه به توضیحات فوق جهت شارژ باتری تجهیزات قابل شارژ باید به پلاریته (قطب مثبت و منفی)، ولتاژ باتری و شارژر، جریان باتری و شارژر و نوع باتری توجه نمود تا از آسیب به باتری جلوگیری شود.

توصیه می‌کنیم به این نکات توجه کنید:

· بیشتر این باتری‌ها بین ۸ تا ۱۲ ساعت شارژ را نگه می‌دارند.

· هر چه باتری‌ها آمپر ساعت بالاتری داشته باشند زمان استفاده از ماشین شارژی نیز افزایش می‌یابد.

· برای جلوگیری از خواب باتری بهتر است هر سه هفته یکبار سیم مثبت را نصب کنید و از سلامت باتری مطمئن شوید.

· باتری را برای یک مدت زمان طولانی بدون استفاده رها نکنید.

· باتری را در کنار اجسام فلزی قرار ندهید.

· بعد از شارژ باتری تا آخرین مقدار شارژ را مصرف کنید و بعد از آن برای شارژ مجدد اقدام کنید.

فروشگاه سیسمونی نی نی بابا

نی نی بابا فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ به عنوان تامین‌کننده محصولات نوزاد و کودک اصیل ایرانی و خارجی نظیر انواع کالسکه، کریر، ساک لوازم، روروئک، صندلی غذا، صندلی خودرو، دوچرخه، سه چرخه و موتور شارژی برای‌ فروشگاه‌های اینترنتی آغاز کرد. تخصص اعضای این شرکت به حوزه محصولات نوزاد وسیسمونی و تجربه آنها در تامین بیش از بیست هزار سفارش برای فروشگاه‌های متعدد موجب شد تا در سال ۹۷ اقدام به تاسیس فروشگاه اینترنتی نی نی بابا به منظور عرضه سریع و مقرون به صرفه تر این محصولات به مصرف‌کنندگان کنند.

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر