|
کدخبر: 149169

بورس های جهانی مثبت شدند

امروز ارزش سهام بازارهای بورس آسیا و اروپا با خوش بینی بازار به تصویب محرک های اقتصادی و نیز مقابله با بیماری کووید 19 رشد کرد.

اقتصاد بورس های جهانی مثبت شدند

امروز ارزش بازارهای بورس اروپا تحت تاثیر خوش بینی به برنامه‌های حمایتی در زمان «بایدن» رئیس‌جمهوری امریکا افزایش یافت و سرمایه‌گذاران چشم به بانک مرکزی اروپا دوخته‌اند تا اقداماتی را برای سلامت اقتصادی منطقه یورو انجام دهد.

امروز شاخص سهام یورو استاکس ۶۰۰ به میزان ۰.۴ درصد افزایش یافت و رکورد جدیدی را از زمان فوریه تاکنون ثبت کرد و ارزش سهام بخش‌های فناوری، مسافرت، خدمات رفاهی و خودروسازی نیز بیشترین افزایش ارزش را داشتند.

ارزش سهام منطقه اروپا ۰.۳ درصد در آستانه نشست بانک مرکزی این منطقه افزایش یافت که انتظار می‌رود مسئولان این بخش سیاست‌های مالی را ثابت نگه دارند اما محرک‌های اقتصادی بیشتری را برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ به تصویب برسانند.

افزایش این بیماری تا حدود زیادی چشم‌انداز بورس را در این منطقه به شدت تضعیف کرده بود.

افزایش ارزش سهام بازارهای بورس آسیا

ارزش سهام بازارهای بورس آسیا نیز پس از آغاز به کار ریاست جمهوری امریکا که بلافاصله ده‌ها دستور اجرایی را صادر کرد، افزایش یافت. از جمله این دستورات برگشت دوباره امریکا به توافق بین‌المللی ۲۰۱۵ پاریس بود که سال گذشته ترامپ به بهانه اینکه این توافق برای اقتصاد امریکا هزینه زا است، عقب نشینی کرد.

قرار است بانک مرکزی امریکا امروز در یک کنفرانس خبری سیاست‌های مالی این کشور را نیز اعلام کند.

 

ارسال نظر