|
کدخبر: 140958

چرا از موتورسیکلت برقی در کشور استقبال نمی‌شود؟

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت گفت: موتورسیکلت‌های برقی به دلیل اینکه فناوری پیشرفته‌ای ندارند، در داخل توان تولید آن وجود دارد.

اقتصاد چرا از موتورسیکلت برقی در کشور استقبال نمی‌شود؟

بهمن ضیا مقدم، دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت با اشاره به توان تولیدی کشور در خصوص موتور سیکلت‌های برقی، گفت: موتورسیکلت‌های برقی به دلیل اینکه فناوری پیشرفته‌ای ندارد، در داخل توان تولید آن وجود دارد اما در مقابل استقبال از آن کم است.

او بیان کرد: درحال‌حاضر موتور سیکلت برقی به طور فول CKD وارد می‌شود اما در کنار واردات، ساخت داخل هم داریم هم تیراژ تولید کم است. در بحث تولید موتور سیکلت بحث باتری آن مهم است که همین موضوع باعث گرانی آن شده است. برای این موضوع پیشنهاد داده‌ایم که دولت تولید و عرضه باتری موتور را بر عهده بگیرد.

ضیامقدم با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی تولید موتورسیکلت برقی موفق نبوده چرا که حمایت‌های لازم فراهم نشده و توجیه اقتصادی برای مردم ندارد، گفت: در زمینه باتری این موتورسیکلت‌ها همچنان مشکل داریم. در صورتی که راهکاری برای کاهش نرخ موتورسیکلت‌های برقی صورت نگیرد ما همچنان در خصوص تولید این نوع موتورسیکلت‌ها با مشکل مواجه خواهیم بود.

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت تشریح کرد: باتری موتورسیکلت‌های برقی زود به زود خراب می‌شود و از آنجایی که خیلی گران است، مورد استقبال زیادی قرار نمی‌گیرد اما اگر دولت تعمیر آن را بر عهده بگیرد مردم به سمت این نوع موتور می‌روند.

او در رابطه با مشکلات تولید موتورسیکلت‌های برقی، اظهار کرد: چند سالی است که در کشور درگیر مشکلات تولید موتورسیکلت‌های برقی هستیم اما نیاز است مورد حمایت قرار گیرد. بازاری هم برای موتورسیکلت‌های برقی وجود ندارد و متقاضی برای این نوع موتورسیکلت‌ها بسیار کم است.

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت با بیاناینکه ۲، ۳ شرکت تولیدی مختص به تولید موتورسیکلت برقی هستند، ولی پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است، گفت: متاسفانه نیز هنوز اصرار دارند که تولید موتورسیکلت‌های برقی انجام شود. ما تنها کاری که توانستیم انجام دهیم این است که برگه گواهی تهیه کنیم و این برگه‌ها مربوط به خودرو است که معادل موتورسیکلت قرار دادیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر