|
کدخبر: 128906

ارزش سهام عدالت کمتر از یک سکه!

به گفته مسئولان، سهام عدالت باارزش است و قرار بود پیشتوانه‌ای برای خرید خودرو، ضمانت‌نامه وام، کارت اعتباری خرید کالا و … باشد، اما درحال‌حاضر ارزش یک برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت از یک سکه کمتر است.

براساس آخرین نرخ‌های معامله‌ای بازار فلزات طلایی در پایان روز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه، قیمت هر عدد سکه امامی ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خریدوفروش شده است.

اما در پایان معاملات بورس در همان روز، قیمت برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۱۴ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسیده، یعنی سهام عدالتی باارزشی که طبق وعده مسئولان قرار بود پیشتوانه‌ای برای خرید خودرو، ضامنت‌نامه وام و… باشد درحال‌حاضر ارزشی کمتر از یک سکه دارد.

برفرض محال که ۱۰۰ درصد سهام عدالت قابل فروش باشد و سهامدار به صورت کلی پول سهام خود را دریافت کند، نمی‌تواند با آن حتی یک سکه بخرد.

در ماه‌های اخیر برای اجرای چند طرح از سهام عدالت نام برده شده اما هیچ کدام اجرایی نشده و این طرح‌ها ناکام مانده‌اند.

قرار بود سهامداران تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزش‌ دارایی سهام‌ عدالت خود از بانک کارت اعتباری خرید دریافت کرده و با مراجعه به مراکز خرید موجودی آن را به صورت اعتباری خرج کنند، اما پیگیری‌های تجارت‌نیوز از شعب بانکی حاکی از آن است که دستورالعملی برای اجرای این طرح به شعب ابلاغ نشده است.

پس از آن قرار شد از سهام عدالت به عنوان ضمانت‌نامه‌ای برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن لحاظ شود، اما این موضوع از سوی بانک‌ها پذیرفته نشد.

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز از تدوین طرحی برای خودرودارکردن خانواده‌های نیازمند با استفاده از سهام عدالت خبر داد، اما این موضوع نیز در حد حرف باقی ماند و اقدام عملی صورت نگرفت.

 

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    خاک برسرتون. شما هاچقدر بی وجدان ازخدانترس هستین آخر آه این مردم گلوی شما رو فشار خواهد داد. شما هاازیزیدومعاویه بدتر هستین. سهام مالمردم هست روز به روز پایین میاید ولی سکه وطلا هرروز بالا وبالاتر روزگار مردم رو سیاه کردین لعنت به شما که اسم خودتون رو انسان گذاشتین. لعنت لعنتی ها کافرها ظالم ها قاتل ها.

ارسال نظر